אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי ואפריקה ישראל יקימו את קריית התקשוב של צה"ל בב"ש ב-7 מיליארד שקל צילום: צביקה טישלר

שיכון ובינוי ואפריקה ישראל יקימו את קריית התקשוב של צה"ל בב"ש ב-7 מיליארד שקל

הקריה החדישה תבנה על שטח של כ- 180 דונם, מתוכם כ- 150 אלף מ"ר בנוי, בה ישרתו כ-5,000 חיילים. לפי התכנון יועתקו לשם היחידות הטכנולוגיות של אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, אופק - היחידה הטכנולוגית של חיל האוויר ומטה פיקוד דרום

11.06.2018, 12:41 | עמרי מילמן

משרד הביטחון פרסם היום את תוצאות המכרז להקמת הקריה התקשובית הדיגיטלית, שתקום בפארק ההייטק גב-ים, הסמוך לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. ההצעה הטובה ביותר שהוגשה למכרז היא של קבוצת החברות שיכון ובינוי ואפריקה ישראל (שהתמודדה מול אלקטרה ומנירב בשלב הסופי) והן צפויות לתכנן, להקים ולהפעיל את קריית התיקשוב הדיגיטלית. בהתאם למכרז עבור התכנון, הקמה ותפעול לתקופת זכיינות של 25 שנה יקבלו החברות 7 מיליארד שקל עבור ההקמה והמעבר (כאשר התשלום עבור התפעול הוא בנפרד).

קראו עוד בכלכליסט

לפי משרד הבטחון הקריה החדישה תבנה על שטח של כ- 180 דונם, מתוכם כ- 150 אלף מ"ר בנוי, בה ישרתו כ-5,000 חיילים. לפי התכנון יועתקו לשם היחידות הטכנולוגיות של אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, אופק - היחידה הטכנולוגית של חיל האוויר ומטה פיקוד דרום.

שר הביטחון אביגדור ליברמן: "פרויקט קרית התקשוב הוא עוד הוכחה לכך שההשקעה בביטחון היא השקעה בכלכלה ובהייטק", צילום: אוראל כהן שר הביטחון אביגדור ליברמן: "פרויקט קרית התקשוב הוא עוד הוכחה לכך שההשקעה בביטחון היא השקעה בכלכלה ובהייטק" | צילום: אוראל כהן שר הביטחון אביגדור ליברמן: "פרויקט קרית התקשוב הוא עוד הוכחה לכך שההשקעה בביטחון היא השקעה בכלכלה ובהייטק", צילום: אוראל כהן

ראש המנהל לפרויקטים לאומיים במשרד הביטחון , תא"ל (במיל') איציק כהן אמר כי " אנחנו מנהלים ארבעה מכרזי ענק תשתיתיים בשיטת ה- PFI במקביל. הקריה התקשובית הדיגיטלית הינה הפרויקט הראשון והמורכב העוסק בהעברת תשתיות טכנולוגיות מתקדמות והעתקת מקום שירותם של אלפי טכנולוגים אל הנגב. המטרה שלנו בראש ובראשונה היא לייצר תשתית מתקדמת וחכמה שתתמוך בשיפור היכולות המבצעיות של צה"ל, תוך פינוי קרקעות באזורי הביקוש ברמת גן וצריפין. מעבודה כלכלית שערך משרד הביטחון לאחרונה, עולה כי המהלך הלאומי של צה"ל לנגב מוערך בכ- 57 מיליארד שקל, מתוכם כ-21 מיליארד מושקעים ישירות בכלכלת הנגב וזוהי בשורה גדולה למהלך הלאומי לחיזוק הנגב.

סא"ל יעל גרוסמן, ר' מנהלת התקשוב לנגב באגף התקשוב וההגנה בסייבר: "המיקום האסטרטגי של הקריה יאפשר יצירת אקו-סיסטם ייחודי של חדשנות מבצעית-טכנולוגית פורצת דרך בין אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פארק ההייטק הסמוך ומערכת החינוך, בעיר תוססת ומתפתחת, לצד קידום יעילות ומועילות מבצעית. המארג הייחודי הנרקם בבירת הסייבר של מדינת ישראל יאפשר הנבטה של יכולות ותפיסות חדשות אשר יחוללו את ההתפתחות התשתיתית דיגיטלית של צה"ל כחלק ממהפכת המידע הגלובלית ובמסגרת מהלך לאומי שלם".

שר הביטחון אביגדור ליברמן: "פרויקט קרית התקשוב הוא עוד הוכחה לכך שההשקעה בביטחון היא השקעה בכלכלה ובהייטק. אם בקרית ההדרכה כבר מועסקים מאות מתושבי הדרום, בקרית התקשוב ובקרית המודיעין שנקים בעשור הקרוב יועסקו אלפים. זאת תהיה המהפכה האמיתית שתביא את עמק הסיליקון לנגב".

משיכון ובינוי ואפריקה ישראל נכסים נמסר: "אנו גאים ומברכים על הבחירה של משרד הביטחון בהצעה של החברות שיכון ובינוי ואפריקה ישראל נכסים כהצעה הטובה ביותר במכרז שפורסם להקמת והפעלת קריית התקשוב הדיגיטלית של צה"ל. הקריה החדשה שתקום בסמוך לאוניברסיטת באר שבע, אליה יועתקו יחידות טכנולוגיות, הינה פרויקט אסטרטגי חשוב ביותר לשתי החברות, הממשיך את מסורת השתתפותן בתחום פרויקטי ה-BOT וה-PPP (פרויקטים בשיתוף המגזר הפרטי והציבורי)״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות