אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסיקה של 103% בבורסה ביומיים - "ננו הייתה צריכה לזכות מחדש באמון הציבור" צילום: עמית שעל

נסיקה של 103% בבורסה ביומיים - "ננו הייתה צריכה לזכות מחדש באמון הציבור"

לאחר אכזבה מקצב המכירות של חברת מדפסות התלת מימד, ננו דיימנשן קיבלה אישור ספק מורשה לחברות ביטחונית בארה"ב ודיווחה על מכירה לחברה ביטחונית מעשר המובילות בעולם; המנכ"ל דרור: "המדפסת מאפשרת לחברה לשמור על סודיות, זו נקודת המפתח"

11.06.2018, 17:34 | דרור רייך

חברת מדפסות התלת מימד ננו דיימנשן, שאיבדה 75% מערכה ב-12 החודשים החולפים, המריאה היום (ב') ב-76.8% במחזור גבוה, ומשלימה נסיקה של 103.1% ביומיים אחרי זינוק של 20% שרשמה אתמול.

קראו עוד בכלכליסט

"היומיים האלה הפתיעו לטובה אפילו אותי", סיפר לכלכליסט עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן. "עם כל הכבוד לזה שאנחנו עושים את הדברים הנכונים, כשהכל מתנקז ליומיים שבהם הציבור מצביע ברגליים ובכיס, זה עושה טוב".

מדפסת של ננו דיימנשן מדפסת של ננו דיימנשן מדפסת של ננו דיימנשן

הבוקר דיווחה ננו דיימנשן על שני אירועים משמעותיים ששלובים זה בזה. הראשון הוא אישור של החברה הבת ננו US כספק מורשה של חברות ממשלתיות וביטחוניות בארה"ב (קוד CAGE). בעזרת האישור רשאית ננו דיימנשן לבצע עסקים עם ממשלת ארה"ב באופן ישיר וכן ועם סוכניותיה השונות כמו המחלקה לביטחון המולדת של ארצות הברית (DHS).

הדיווח השני הוא על מכירת מדפסת תלת מימד מהסוג החדש DragonFly 2020 Pro לחברה אמריקאית, שהיא אחת מעשר חברות הביטחון הגדולות בעולם. "מדובר בחברה בסדר גודל של לוקהיד מרטין", הסביר דרור. מדובר במכירת מדפסת שנייה לאותו לקוח בטחוני, כאשר המדפסת הראשונה הותקנה אצל הלקוח כחלק מתכנית הבטא של ננו דיימנשן בשנה שעברה.

"קבלת קוד CAGE היא תהליך ארוך, שכלל בדיקות נאותות של ננו. האישור מאפשר לנו לפעול בצורה ישירה מול גופים ממשלתיים בארה"ב, לגשת למכרזים, וזה מקל מאוד על תהליך המכירות והופך אותו לשקוף ופשוט" הסביר דרור. "השוק הביטחוני האמריקאי הוא מאוד משמעותי עבור ננו".

עמית דרור מנכ"ל חברת ננו דיימנשן, צילום: עמית שעל עמית דרור מנכ"ל חברת ננו דיימנשן | צילום: עמית שעל עמית דרור מנכ"ל חברת ננו דיימנשן, צילום: עמית שעל

"נקודת המפתח – שמירה על סודיות"

אז מה הקשר בין חברת מדפסות של מעגלים אלקטרונים מנס ציונה לשוק הביטחוני האמריקאי? דרור מסביר שנקודת המפתח בשוק הביטחוני היא סודיות. כלומר - "היכולת של החברה הביטחונית לייצר אב טיפוס של רכיבי אלקטרוניקה במעבדות שלה, במהירות ובלי הצורך לחשוף את זה, זה הדבר העיקרי בהקשר הזה".

"החברות משתמשות במדפסות להרבה דברים, ממעגלים מודפסים, דרך סנסורים ופיתוחים עתידים ייחודים", המשיך דרור. "הרי אין היום מערכת צבאית שאין בה אלקטרוניקה. בין אם זה מערכות תקשורות כמו אנטנות רדאר ואפילו טילים. בכל מקום שבו המדפסת יכולה לעזור לקצר תהליכי פיתוח ולשמור על סודיות, יש לה ערך מאוד גדול לגופי מחקר ופיתוח כמו התעשייה הצבאית האמריקאית".

לאחרונה התחייב דרור להקדיש את כל המשכורות שלו במהלך ששת החודשים הקרובים לטובת רכישת מניות של ננו דיימנשן, התנהלות לא כל כך מקובלת בקרב מנכ"לים של חברות ציבוריות בת"א. דרור הסביר את אופן התנהלותו בכך ש"אין שאלה לגבי העובדה שלאורך תקופה ארוכה ננו - החברה והמניה - הייתה צריכה לזכות מחדש באמון הציבור".

"לקח לנו זמן להיכנס לתהליך של מכירות, ועכשיו אנחנו נמצאים במומנטום חיובי עם מכירות שהולכות וגדלות", ציין דרור. "מכרנו והשכרנו שש מכונות בשני רבעונים, בשווי של מיליון דולר, והטרנד הזה ימשיך לדעתנו גם ברבעונים הבאים". עוד אמר דרור כי החברה צופה עלייה בכמות המכירות.

"המשקיעים הצביעו ברגלים"

"בעבר דיווחנו על צפי המכירות לעתיד, וכעת אנחנו מדווחים רק על מדפסות שמכרנו – וגם לא על כולן", אמר דרור. "עכשיו כשנכנסנו לשלב המכירות אנחנו צריכים מאוד לדייק. בעבר היה בעוכרינו חוסר היכולת שלנו להעריך במדויק את כמות המכירות שלנו, אני חושב שהייתה פגיעה באמון בגלל זה".

"להערכתי הירידה המשמעותית של המניה בשנה האחרונה נבעה בדיוק מהסיבה הזאת, ובסופו של דבר היו משקיעים שהצביעו ברגליים. המשקיעים הרגישו שהמידע שהם מקבלים לא תואם את הציפיות שלהם, ולכן עכשיו אנחנו מקפידים לדווח מידע מדויק ולעמוד בציפיות, וגם כמובן להגדיל את המכירות", סיפר דרור וסיכם "אני קונה את המניות של ננו כי יש לי סיבה טובה לאופטימיות".

עוד התייחס דרור ליציאתו לחופשה לפני כחודש של יו"ר החברה, איציק שרם, בעקבות חקירתו בפרשת שורט טרייד. "אני חושב שזה לא השפיע על החברה. איציק בחר להוציא את עצמו לחל"ת עד שכל הסיפור הזה יהיה מאחוריו, לחברה יש היום את אבי רייכנטל (ששימש כיו"ר משותף, ד"ר) והיא לא פועלת ללא יו"ר. הסיפור בהחלט לא פגע בנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
שמישהו ישלח את המנכ"ל הזה הביתה
אין לו מושג איך לנהל חברה, אין לו מושג איך לעמוד ביעדים. הדבר היחיד שהוא יודע זה לדבר. לא כולם טפשים מר דרור. הודעות האויר שאתה מוציא הן עדיין אויר גם אם לפעמים הן מצליחות להעלות את המניה. בסוף רק הרווח מדבר. מתי החברה תהיה רווחית? מה הצפי לזה? אה... אף פעם. כי אין לך מושג איך לעשות את זה. תתפטר כבר אפס.
מנו  |  12.06.18
לכל התגובות