אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייל בן סימון מהפניקס מצטרף למירוץ על תפקיד מנכ"ל כלל ביטוח צילום: אסנת קרסנסקי

בלעדי לכלכליסט

אייל בן סימון מהפניקס מצטרף למירוץ על תפקיד מנכ"ל כלל ביטוח

ועדת האיתור בכלל הפועלת למציאת מחליף לאיזי כהן פנתה לבן סימון - המצטרף למועמדים המובילים יובל גביש ומדיסקונט ושי פלדמן מ-FIG

11.06.2018, 14:33 | רחלי בינדמן

אייל בן סימון, המשנה למנכ"ל חברת הביטוח הפניקס, מצטרף למירוץ על תפקיד מנכ"ל כלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי בן סימון קיבל פנייה מחברי ועדת האיתור בכלל, הפועלת למציאת מחליף למנכ"ל הפורש איזי כהן. 

בן סימון, המצטרף למועמדים המובילים יובל גביש מדיסקונט ושי פלדמן מ-AIG, נחשב לכוכב עולה בענף - לאחר שבשנים האחרונות הפך ליד ימינו של מנכ"ל הפניקס אייל לפידות. 

קראו עוד בכלכליסט

בן סימון מכהן בתפקיד מנהל תחום ביטוח כללי וראש מערך התביעות של הפניקס לאחר שקודם לכן הוביל את חטיבת הבריאות של הפניקס. הפניקס נחשבת היום לחברה המובילה בענף הביטוח במונחי תשואה על ההון תחת הניהול של לפידות והצוות שלו, כך שלבן סימון בהחלט יש מה לתרום לכלל ביטוח.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" חברי ועדת האיתור חלוקים ביניהם על זהות המנכ"ל הבא של החברה, עובדה המערכת את המינוי למחליף של כהן כבר יותר משלושה חודשים. בעוד שמשה טרי, המחזיק בנאמנות את מניות השליטה של אי.די.בי בכלל, תומך במועמד יובל גביש, סמנכ"ל בכיר בבנק דיסקונט - דני נוה, יו"ר כלל, מעדיף את שי פלדמן, מנכ"ל AIG.

על רקע המחלוקות בין השניים טרם התקבלה החלטה וכעת מנסים בדירקטוריון להגיע להסכמות עם איזי כהן על הארכת הכהונה בכמה חודשים, עד לקבלת החלטה על מחליף. כהן מצידו עשוי להסכים לכך, כאשר ברקע רצונו להציג תוצאות משופרות לכלל ולא לעזוב כעת לאחר שהדוח הרבעוני של כלל היה החלש ביותר בענף הביטוח.

אייל בן סימון, צילום: אסנת קרסנסקי אייל בן סימון | צילום: אסנת קרסנסקי אייל בן סימון, צילום: אסנת קרסנסקי

בשבוע שעבר התפטרה ענת לוין, משנה למנכ"ל כלל, שהתמודדה גם היא על התפקיד - לאחר שהבינה כי סיכוייה לקבל את המינוי אינם גבוהים. בשוק מעריכים בימים האחרונים כי סיכויו של גביש נחלשו - גביש היה למעשה בשלב מסויים המועמד החזק והמבטיח לתפקיד - אך בכלל ביטוח מכחישים זאת וטוענים כי הוא עוד לגמרי בתמונה. בה בעת, בן סימון עשוי להיות פשרה מעניינת בין נוה וטרי, כמועמד צעיר יחסית עם רקורד של הצלחה בתפקיד.

עקרונית, בוועדת האיתור ישנה העדיפה למצוא מועמד עם ניסיון טכנולוגי, על רקע ההנחה שענף הביטוח צפוי להתמודד בשנים הקרובות עם תחרות גוברת מצד חברות דיגיטליות חדשות. לפי מדד השירות של חברות הביטוח אשר פורסם היום על ידי רשות שוק ההון, חברת AIG היא המובילה בשירות בכלל ובתחום הדיגיטאלי בפרט - עובדה שעשויה לחזקת את מועמדותו של פלדמן.

בעידן שבו תקרת השכר בביטוח עומדת על 2.5 מיליון שקל, אין הרבה מסתערים על התפקיד של מנכ"ל כלל, חברה בעלת מבנה שליטה מורכב שבו אי.די.בי אינה יכולה להתערב בניהולה, לאחר שהממונה על רשות שוק ההון סירבה להעניק לחברה שבבעלות אדוארדו אלשטיין היתר שליטה בכלל. בנוסף, בחברת הביטוח ישנו ועד עובדים חזק המקשה על צמצום בהוצאות והתייעלות. לפיכך, מנהלים בכירים אליהם פנתה ועדת האיתור, ובהם חגי בדש, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, לא השיבו בחיוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות