אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
774 אלף מכוניות דיזל של מרצדס יידרשו לריקול באירופה עקב חשד לזיהום צילום: איי אף פי

774 אלף מכוניות דיזל של מרצדס יידרשו לריקול באירופה עקב חשד לזיהום

חברת האם דיימלר תזמן בין היתר את בעלי הדגמים מרצדס ויטו, רכב הכביש שטח מרצדס GLC ומרצדס C קלאס סדאן. הריקול מתבצע בהמשך למגעים בין החברה למשרד התחבורה הגרמני, הדורש "ניקוי מיידי" של הרכבים מכל מתקן החשוד בזיוף תוצאות מבחני זיהום האוויר

12.06.2018, 11:10 | תומר גנון

דיימלר, החברה האם של מרצדס בנץ תזמן 774 אלף מכוניות מרצדס בנץ בעלות מנועי דיזל למוסכיה באירופה, כך מודיעים אמצעי תקשורת בגרמניה. בין הדגמים שיזומנו למוסכי מרצדס בנץ נמנים מרצדס ויטו, רכב הכביש שטח מרצדס GLC וגם מרצדס C קלאס סדאן – כולם בגרסאות הדיזל.

ריקול זה מתבצע בהמשך למגעים בין מרצדס בנץ ובין ה KBA – זרוע האכיפה של משרד התחבורה הגרמני – שבעקבותיהם דורש ה-KBA "ניקוי מיידי" של הרכבים האמורים מכל מתקן החשוד ככזה שיכול לשמש לזיוף תוצאות מבחני זיהום אוויר.

קראו עוד בכלכליסט

מרצדס GLC. תוזמן למוסך בגרסת הדיזל מרצדס GLC. תוזמן למוסך בגרסת הדיזל מרצדס GLC. תוזמן למוסך בגרסת הדיזל

לפי פרסומים בגרמניה, המהלך של דיימלר מתבצע כצעד מונע לקראת חשש מפעולה של ה-KBA שתהיה רלוונטית לכל חמש מיליון המכוניות החשודות.

גם מתחרותיה של מרצדס בנץ אינן יכולות לשקוט על השמרים: בנתיים, באינגולשטאט, ביתה של אאודי, פשטו נציגי התובע המחוזי בצעד חריג במיוחד על ביתו של רופרט שטדלר, מנכ"ל אאודי. זאת במטרה לאתר חומרים הנוגעים למעורבותו במהלך של אאודי שבמסגרתו הושתלו "מתקני דיזלגייט" בכ-60 אלף מכוניות שצוידו במנוע הטורבו דיזל של אאודי, בנפח 3.0 ליטרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות