אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצלמות המהירות: למשטרה אין עדיין תשובות לנהגים שקיבלו דו"חות צילום: תומר הדר

מצלמות המהירות: למשטרה אין עדיין תשובות לנהגים שקיבלו דו"חות

נציגת המשטרה אמרה היום בוועדת הכלכלה של הכנסת כי משטרת ישראל והפרקליטות יקיימו דיון דחוף בנושא והמסקנות יוגשו לוועדה עוד השבוע

12.06.2018, 12:32 | תומר הדר

למשטרת ישראל עדיין תשובות לנהגים שצולמו על ידי מערכת מצלמות המהירות א3, לאחר שפרקליטות הורתה להקפיא את מתן הדוחות ממצלמות המהירות. כך הודיעו היום נציגי משטרת ישראל בדיון שהתקיים בוועדת הכלכלה בנושא. אתמול דרש יו"ר הוועדה איתן כבל תשובות ברורות ממשטרת ישראל עד היום בצהריים בנוגע לגורלם של נהגים שנלכדו על ידי המצלמות.

סנ"צ דנה ימינה, נציגת משטרת ישראל, הודיעה שנציגי המשטרה יקיימו פגישה דחופה בנושא עם הפרקליטות, שמסקנותיה יוגשו לוועדה עוד השבוע.

משטרת התנועה, צילום: גדי קבלו משטרת התנועה | צילום: גדי קבלו משטרת התנועה, צילום: גדי קבלו

כאמור, בתחילת השבוע קבעה פרקליטוות המדינה כי מצלמות המהירות המשתייכות לפרויקט א 3 אינן מנפיקות דוחות קבילים לאור אי עמידתן בתקנים. עקב כך נאלצים כעת מאות אלפי נהגים שקיבלו דוחות מן המשטרה וטרם שילמו את הדוחות לקבל החלטה האם לשלמם – או האם להמתין. להערכת גורמים העוסקים בתחום דיני התנועה, מצב זה חושף את משטרת ישראל ל"מבול של תביעות" שייצר "פקק של תובעים" בבתי הדין לתעבורה.

באופן מפתיע, דווקא קולו של שר התחבוה ישראל כץ לא נשמע עד כה בנושא. כץ תומך זה שנים בהעלאת המהירות המותרת בכבישי ישראל ופעל רבות בנושא. עם הודעת משטרת ישראל לפני כארבע שנים על הגדלת פריסת המצלמות הדגיש כץ כי אינו מאמין "באילוץ עם ישראל לנסוע בתנאים לא טבעיים רק כדי שמצלמת מהירות תתפוס אותו ותיתן קנס לקופת המדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות