אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי תיעד באופן לקוי שיחת ייעוץ פיננסי ונקנס ב-300 אלף שקל צילום: אוראל כהן

בנק לאומי תיעד באופן לקוי שיחת ייעוץ פיננסי ונקנס ב-300 אלף שקל

לפי הרשות לניירות ערך התיעוד הלקוי לא איפשר לבחון את איכות הייעוץ שניתן ללקוחות ואת מקצועיותו. בתוך כך הוטל קנס בסך 108 אלף שקל על בית ההשקעות מור בגין פרסום מטעה

12.06.2018, 14:13 | רחלי בינדמן

הרשות לניירות ערך הטילה על בנק לאומי עיצום כספי בהיקף של 300 אלף שקל בגין ליקויים בתיעוד פעולות ייעוץ פיננסי. היועץ הפיננסי בבנק חייב לתעד את פגישת הייעוץ עם הלקוח תוך פירוט טעמי הלקוח למול ההמלצות שהציג לו היועץ. לפי הרשות התיעוד הלקוי לא איפשר "לבחון את איכות הייעוץ שניתן ללקוחות ואת מקצועיותו".

קראו עוד בכלכליסט

במקרה הספציפי עלה חשש כי היועץ המליץ ללקוח על קרנות נאמנות מסויימות מבלי להפנות את תשומת ליבו לכך שמעבר לדמי הניהול יהיה עליו לשלם עלות חד פעמית נוספת שנקראת "שיעור הוספה" בעת רכישת הקרן. החשש הוא שהיועץ או שלא שם לב לקיומה של העמלה הנוספת או שלא טרח לעדכן לגביה את הלקוח, אך מפאת התיעוד הלקוי לא ניתן היה לבדוק את הסוגיה.

ענת גואטה, יו"ר הרשות לניירות ערך, צילום: ענבל מרמרי ענת גואטה, יו"ר הרשות לניירות ערך | צילום: ענבל מרמרי ענת גואטה, יו"ר הרשות לניירות ערך, צילום: ענבל מרמרי

בעקבות פעולות שנקט בנק לאומי למניעת הישנות ההפרה והקטנת הנזק, מצאה הרשות לנכון להפחית 25% מסכום העיצום הכספי.

בתוך כך הטילה הרשות עיצום כספי בגובה 108 אלף שקלים על בית ההשקעות מור בגין פרט מטעה בפרסום. מדובר בפרסום באתר האינטרנט של מנהל הקרן אשר כלל את שיעור דמי הניהול בקרן כספית בניהול מנהל הקרן מור מבלי שצוין לצד דמי הניהול גם שיעור ההוספה, כנדרש. בהתאם למדיניות הרשות ועל פי התקנות, בעקבות פעולות שנקטה החברה למניעת הישנות ההפרה והקטנת הנזק, היעדר הפרות קודמות, ונסיבות מקלות נוספות, מצאה לנכון הרשות להפחית 75% מסכום העיצום הכספי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות