אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלך ליר מגיע להבימה צילום: ז'ראר אלון

המלך ליר מגיע להבימה

ליא קניג תשחק את המלך ליר בפרויקט הגרנדיוזי של התיאטרון. עוד ברפרטואר: דקלה עושה את ביאליק

13.06.2018, 08:32 | מאיה נחום שחל

העונה של תיאטרון הבימה תיפתח בחודש הבא עם המחזה המוזיקלי “מיקה שלי” מאת גדי ענבר משירי יאיר רוזנבלום בבימוי משה קפטן, העוסק בקבוצת צעירים בשנים 1973-1967, באופוריה שאחרי ששת הימים והקטסטרופה אחרי יום הכיפורים. יובל דיין תגלם את מיקה ולצידה יעקב כהן, מיקי קם, רותי נבון ועוד. אתמול הציגו מנכ”לית התיאטרון אודליה פרידמן והמנהל האמנותי משה קפטן את הרפרטואר ל־2019-2018.

באוגוסט יעלה המחזה “המלך ליר”, פרויקט שאפתני בכיכובה של ליא קניג שתתמודד עם אחד התפקידים הקלאסיים הגדולים של שייקספיר בבימוי גדי רול. לצידה ישחקו יבגניה דודינה, רינת מטטוב ונורמן עיסא. בנוסף יעלה “מי מפחד מוירג’יניה וולף” בכיכובם של מאיה מעוז, גיל פרנק, דניאל גל ורוי מילר בבימויו של אילן רונן. לטובת המחזה הקיר האחורי של אולם ברטונוב יראה כאילו יש עליו מושבים, כך שההצגה תתנהל כמו זירת אגרוף.

ליא קניג מתוך המלך ליר , צילום: ז ליא קניג מתוך המלך ליר | צילום: ז'ראר אלון ליא קניג מתוך המלך ליר , צילום: ז

ב־18 באוקטובר, התאריך הרשמי של יום הולדת המאה לתיאטרון, ייערך פסטיבל בינלאומי שבו יתארחו תיאטרות מהעולם בהם תיאטרון וכטנגוב. מישראל תעלה “מאחורי הגדר” על פי חיים נחמן ביאליק בעיבוד עידו ריקלין: הצגה דו־לשונית בעברית וברוסית. את השירים של ביאליק השזורים בעלילה תלחין מחדש הזמרת דקלה. עוד יעלו “זרים מושלמים” על פי הסרט המצליח ועיבוד לסרט “מיזרי” על פי סטיבן קינג שעלה בברודוויי. כמדי שנה יתקיים פסטיבל מחזאות ישראלית שבמסגרתו יעלו ארבעה מחזות מקוריים, בהם “כפרה” מאת דפנה אנגל ושי להב, על חייל שהרג בשוגג חייל בודד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות