אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון לדיירים: חברת קריגר נדל"ן הפסידה בתביעה על סך 12 מיליון שקל צילום: עמית שעל

ניצחון לדיירים: חברת קריגר נדל"ן הפסידה בתביעה על סך 12 מיליון שקל

החברה תבעה פיצוי מבעלי דירות ביהודה המכבי בתל אביב בגין הפרת הסכם לביצוע תמ"א 38, והפסידה

13.06.2018, 08:19 | דותן לוי
חברת קריגר נדל"ן הפסידה בתביעה על סך 12 מיליון שקל שהגישה נגד 43 בעלי זכויות ב־27 דירות בשלושה בניינים ברחוב יהודה המכבי בתל אביב, בטענה כי הפרו הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38 אשר נחתם עמה. כך עולה מפסק בוררות שניתן על ידי השופטת בדימוס צפורה ברון והגיע לידי "כלכליסט".

ההתקשרות בין הצדדים החלה בשנת 2010, אז סיכמו הצדדים ביניהם על קידום מיזם תמ"א 38/1, אשר במסגרתו יחודשו הבניינים הוותיקים ויחוזקו נגד רעידות אדמה, וכן יתווספו להם שש דירות חדשות — שתיים לכל בניין. לטענת החברה, לאחר חמש שנות עבודה על הפרויקט גילתה קריגר במפתיע כי בעלי הדירות מבקשים לבטל את ההסכם אתה וזאת במטרה לחבור ליזם אחר. עוד טענה קריגר כי הדבר ארע כשהפרויקט כבר היה בשלבי התכנון האחרונים.

קראו עוד בכלכליסט

השופטת צפורה ברון, צילום: עמית שעל השופטת צפורה ברון | צילום: עמית שעל השופטת צפורה ברון, צילום: עמית שעל

מנגד העלו בעלי הדירות שורה של עילות המצדיקות לטענתם את ביטול ההסכם, בהם צירוף קבוצת חג'ג' כשותפה לפרויקט ללא התייעצות אתם, הגשת בקשה להיתר בנייה על בסיס תוכניות שונות מאלו שבהסכם, שכללו בין היתר הגדלת מספר הדירות החדשות שייבנו לתשע, ולא שש כפי שסוכם, חוסר זמינות של מנכ"ל החברה ועוד.

בפסק הבוררות קיבלה ברון את מרבית טענות בעלי הדירות, וכתבה כי די בכך כי קריגר הגישה בקשה להיתר השונה מהתוכנית המוסכמת כדי להביא לבטלותו של ההסכם. עוד כתבה כי "נזקיה של קריגר לא הוכחו". את הדיירים ייצג עו”ד ברק בר שלום ממשרד י.מלצר ושות’  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות