אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מחפש יו"ר למועצת הכבלים והלוויין צילום: אוראל כהן

משרד התקשורת מחפש יו"ר למועצת הכבלים והלוויין

לכלכליסט נודע כי תוקם ועדת איתור להחלפת היו"ר ד"ר יפעת בן חי־שגב, שתסיים את כהונתה בספטמבר. הודיעה שאין בכוונתה להמשיך בתפקיד

13.06.2018, 08:24 | אביב גוטר

שר התקשורת איוב קרא מקים ועדת איתור לתפקיד יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, כך נודע ל"כלכליסט". בחודש ספטמבר צפויה לסיים את כהונתה כיו"ר המועצה ד"ר יפעת בן חי־שגב, שהודיעה כי אין בכוונתה להמשיך לכהונה נוספת לאחר ארבע שנים בתפקיד. בראש הוועדה צפוי לעמוד מנכ"ל המשרד הטרי נתי כהן, וחבריה יהיו נציג מטעם נציבות שירות המדינה ונציגי ציבור.

במשרד התקשורת כבר החלו לגבש רשימת דרישות למועמדים פוטנציאליים במטרה להימנע ממקרי עבר שבהם נאלצו להוריד את תנאי הסף כדי להגדיל את היצע המועמדים. הניסיונות לאחד בין מועצת הכבלים והלוויין לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו נקלעו למבוי סתום בעקבות מחלוקת פוליטית על אופן מינוי יו"ר המועצה החדשה ומספר העובדים בגוף שישפיע על גובה התקציב. מינוי יו"ר חדש למועצת הכבלים לצד איוש מועצת הרשות השנייה וחידוש הליך מציאת מנכ"ל לרשות מצביעים על כך שבמשרד התקשורת מעדיפים כרגע להקפיא את "ברית המועצות". לפיכך גוברת ההערכה כי מי שייבחר צפוי לצלוח כהונה מלאה של ארבע שנים. כהונתה של בן חי־שגב היתה סוערת למדי, בעיקר בשנה האחרונה שבה להטו הרוחות בעניין ערוץ 20 ופרשת בזק. 

ד״ר יפעת בן חי שגב יו״ר מועצת הכבלים והלווין, צילום: נמרוד גליקמן ד״ר יפעת בן חי שגב יו״ר מועצת הכבלים והלווין | צילום: נמרוד גליקמן ד״ר יפעת בן חי שגב יו״ר מועצת הכבלים והלווין, צילום: נמרוד גליקמן

בתוך כך מחדשים במשרד התקשורת את הליך האיתור למינוי מנכ"ל הרשות השנייה, אותו ממלא ניר שוויקי כממלא מקום בשלוש וחצי השנים האחרונות. הליך מינוי מנכ"ל קבוע מתעכב במטרה לקדם את הליך “ברית המועצות”, שלא ברור אם ייצא לפועל.

בנוסף לכך מועצת הרשות השנייה סבלה בשנה האחרונה מהרכב חסר שמנע ממנה להתכנס ולבצע את תפקידה בעקבות פרישת חברים מהמועצה. באוקטובר הקרוב יידרש השר קרא למנות חברים חדשים למועצה במקומם של מיכל שפירא, דליה זליקוביץ' ומרה סנבטו, המכהנים כבר קדנציה שנייה ברציפות והחוק לא מאפשר להם להתמנות לקדנציה נוספת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות