אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק שקד נגד צרכני זנות: קנס של לפחות 1,500 שקלים או טיפול צילום: יאיר שגיא

חוק שקד נגד צרכני זנות: קנס של לפחות 1,500 שקלים או טיפול

שרת המשפטים הציגה את תזכיר החוק להטלת קנסות מנהליים על צרכני זנות. עבירה חוזרת תוביל לקנס של 3,000 שקל. שקד: "היום אנחנו מעבירים מסר – סחר בנשים וצריכת זנות הם מחוץ לתחום"

13.06.2018, 09:38 | צבי זרחיה

הקנס שיוטל על צריכת זנות יהיה בגובה של 1,500 שקל. עבירה חוזרת שנעברה בתוך שלוש שנים מהעבירה הראשונה תוביל לקנס בסכום של 3,000 שקל - כך הודיעה הבוקר (ד') שרת המשפטים איילת שקד בישיבת הוועדה למעמד האישה.

קראו עוד בכלכליסט

שקד הציגה בוועדה תזכיר החוק שהיא מקדמת להטלת קנסות מנהליים על צרכני הזנות. תזכיר החוק יקבע כי מי שקיבל את הקנס יוכל לשלם, להגיש בקשת ביטול או להגיש בקשה להישפט. ככל שבית המשפט יחליט שהעבירה אכן נעברה, הוא יהא רשאי להגדיל את גובה הקנס עד לסכום של 14.4 אלף שקל.

 , צילום: שאול גולן צילום: שאול גולן  , צילום: שאול גולן

לדברי שקד תזכיר חוק זה יחול על צריכת זנות מבגירים. צריכת זנות מקטינים כבר מוגדרת כעבירה פלילית בספר החוקים של מדינת ישראל. שרת המשפטים בהסכמת שר הרווחה תוכל לקבוע אמצעי חלופי במקום קנס, כמו שילוב בסדנה טיפולית-חינוכית למניעת צריכת זנות. התזכיר יחול כהוראת שעה למשך חמש שנים, וילווה במחקר אשר יבחן את השפעתו, את האופן בו נאכפת העבירה, וצעדים נוספים.

שקד הבהירה כי תזכיר החוק מבחינתה אינו הדבר העיקרי בטיפול בזנות וכי זה יהווה חלק מהחלטת ממשלה רחבה שבכוונתה להביא לאישור בחודשים הקרובים. מדובר בתכנית משותפת למשרדי המשפטים, הרווחה, החינוך והבריאות.

שקד. "אין כל סיבה שחיי הנשים בחברה יהיו הפקר", צילום: יאיר שגיא שקד. "אין כל סיבה שחיי הנשים בחברה יהיו הפקר" | צילום: יאיר שגיא שקד. "אין כל סיבה שחיי הנשים בחברה יהיו הפקר", צילום: יאיר שגיא

התכנית תטפל בשני נושאים עיקריים: הראשון הוא הרחבת המענים הטיפוליים והבריאותיים הניתנים הן לעוסקים בזנות והן לצרכני הזנות. בניית תכניות שיקום לנשים בזנות שכוללת מסלול טיפולי, תעסוקתי, וכלכלי. תכניות לאיתור ומניעה. הקמת דירות חירום, מרכזי גמילה ומרפאות מין המיועדים לאוכלוסיות מסוימות "מועדות" וכן גיבוש תכנית טיפול לצרכני זנות.

הנושא השני הוא העלאת המודעות הציבורית למאפיינים, לגורמי הסיכון ולנזקים הכרוכים בתעשיית הזנות: קביעת תכנים לתלמידים במערכת החינוך בתחום המיניות הבריאה ומניעת פגיעה כתכני חובה, עיבוי תכני ההכשרה של הצוותים החינוכיים לאיתור וזיהוי של קטינים בסיכון לניצול ופגיעה בזנות, קיום הדרכות לחיילים ולסטודנטים בדבר הנזקים שבצריכת שירותי מין ובעיסוק בזנות, קמפיינים בדבר הנזקים הכרוכים בתעשיית הזנות, הדרכות חובה לעוסקים במקצועות עם נגיעה פוטנציאלית לתחום הזנות; פרסום תכנים של סיוע, ליווי ושיקום בתחום הזנות המיועדים לאוכלוסייה המצויה בזנות.

שקד הדגישה כי, "היום אנחנו מעבירים מסר – סחר בנשים וצריכת זנות הם מחוץ לתחום. צריכת זנות היא דבר פסול מוסרית ופוגעני שמחפיץ את גופן של הנשים בישראל. אין כל סיבה שחיי הנשים בחברה יהיו הפקר. הטיפול בזנות צריך להיות רחב הרבה יותר – ובכך נטפל בחודשים הקרובים. אני מודה לחברות הכנסת שולי מועלם ועליזה לביא על הובלת הנושא בשנים האחרונות, למנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור שהכינה דו"ח חשוב בעניין ולמחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים על הכנת תזכיר החוק".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
אחד העם
השרה שקד הוכיחה שהיא פופוליסטית שלא אכפת לה מזה שיאנסו נשים. בגלל חוק עלוב ואומלל שהוכיח בדיוק את ההיפך .חבל שלא עשתה שיעורי בית כמו שצריך וראתה שבשבדיה עלו מקרה האונס ב600 אחוז. אלא הוכיחה שהיא אדם שטחי ופופליסטי שבחלום העשירי היא תהיה ראש ממשלה. ומקווה שב"ה היא תעלם לנו מהעיניים. מה שיקרה כתוצאה מהחוק הוא שהרבה נשים יאנסו הפשע יגבר וכל אונס שיקרה יהיה על המצפון של שקד.זה שכותב שורות אלו הוא אדם מאמין שבוחר בבית היהודי ושכואב לו על הנזק שיגרם כתוצאה מהחוק הזה.
אחד מהעם  |  07.08.18
19.
חוק הזוי מסוכן ולדעתי חוצפה לפגוע בשכבות החלשות
פגיעה קשה בדמוקרטיה פגיעה קשה בשכבות החלשןת פגיעה קשה באזרחים חלשים בישנים נכים או ללא זוגיות הדבר יפגע קשה במדינה וייצר מצב לא רגוע במדינה . החוק הזה נוצר מסיבה אחת פשוט ליצר עד כסף מהשכבות החלשות בושה לממשלת ישראל שלא מטפלת בבעיה או לפחות מיצר מצב שבוא הדבר יהיה חוקי אח עם רשיון לעבוד בזה
רותם  |  05.08.18
18.
לכבוד השרה היקרה איילת שקד !
אני נכה צהל גופני וגם הלום קרב ממלחמת שלום הגליל, יש לי בעיית תקשורת רצינית עם בנות המין השני עקב פציעתי, עד עכשיו,פעם בשבועיים צריכת זנות בתשלום זה הפיתרון היחיד והמצויין עבורי, אין לי אפשרות אחרת, אז השרה שקד אני צריך להכין 4 או 5 אלף שקל כל חודש לקנסות,???? עשית חוק חדש ,תפדל !!! אהלן וסהלן, תחריגי את נכה צהל בחוק, נכה שנתפס צורך זנות ,ומראה תעודת נכה שישחררו אותו ויפתרו אותו ללא קנס !!!!!! בבקשה !!!!!!!!!!!!
יוסי כהן  |  05.08.18
לכל התגובות