אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים פשטה על מלונות דן: מנהל הכספים והחשב זומנו לחקירה צילום: שאטרסטוק

רשות המסים פשטה על מלונות דן: מנהל הכספים והחשב זומנו לחקירה

עובדי רשות המסים החרימו מחשבים וחומרים נוספים במסגרת חקירת מע"מ המתנהלת נגד הרשת הנמצאת בשליטת משפחת פדרמן. החברה מציינת כי למיטב ידיעתה, "הדרישה שניתנה לה להמצאת מסמכים היא חלק מביקורת שנערכת ביחס לחיובי מע"מ של תיירים"

13.06.2018, 09:47 | עמרי מילמן

רשת מלונות דן שבשליטת משפחת פדרמן מדווחת הבוקר (ד') לבורסה כי אתמול הוצא לה צו להמצאת מסמכים לרשויות מע"מ. עובדי רשות המסים החרימו מחשבים וחומרים נוספים של החברה. החקירה מבוצעת על ידי מע"מ תל אביב מרכז.

 
לפי הודעת רשת דן לחקירה זומנו נושא המשרה הבכיר בחברה בתחום הכספים, חשב החברה ועובדת נוספת. ברשת מציינים כי למיטב ידיעתם הדרישה "הינה חלק מביקורת מע"מ שנערכת ביחס לחיובי מע"מ של תיירים". 

דן מלונות מבהירה בדיווח כי להערכתה לחשדות נגדה "אין כל בסיס משפטי או עובדתי". עם זאת, מלונות דן מציינת כי "אין לחברה יכולת להעריך בשלב זה את השפעתם של האירועים הנבחנים על ידי רשויות מע"מ על החברה אם בכלל".

ההערכות הן כי רשות המסים חושדת שרשת המלונות העניקה פטור ממע"מ על התשלומים לבית המלון שמיועד רק לתיירים גם לאזרחים ישראלים, שאינם פטורים ממע"מ. אם חשדות אלו יתבררו כנכונים ייתכן ומדובר בהעלמות מס בהיקפים משמעותיים מאד.  

מלון דן אכדיה בהרצליה. החשד: החברה חייבה תיירים במע"מ שלא כחוק, צילום: שאול גולן מלון דן אכדיה בהרצליה. החשד: החברה חייבה תיירים במע"מ שלא כחוק | צילום: שאול גולן מלון דן אכדיה בהרצליה. החשד: החברה חייבה תיירים במע"מ שלא כחוק, צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות