אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנווידיה ו-AMD במתח: אינטל נכנסת לשוק כרטיסי המסך צילום: אינטל

אנווידיה ו-AMD במתח: אינטל נכנסת לשוק כרטיסי המסך

החברה הודיעה שתשיק כרטיס גרפי ייעודי במהלך 2020, אם כי עדיין לא ידוע אם תתמקד בגיימינג, בגרפיקה מקצועית או בבינה מלאכותית. לאינטל יש פעילות שבבי גרפיקה, אך הם נחשבים לפשוטים וחלשים, ואינם פונים לקהלים משתלמים כגיימרים וכורי מטבעות קריפטו

13.06.2018, 11:59 | יואב סטולר

לא רק מעבדים: אינטל הודיעה שתשיק במהלך 2020 כרטיס מסך עצמאי, כזה שאינו מהווה חלק מובנה מלוח האם. נאווין שיאוני, סגן נשיא בחברה, סיפר בפגישה עם אנליסטים בשבוע שעבר כי היא מתלבטת בין התמקדות בגיימינג ובין התמקדות בתחום הגרפיקה המקצועית. כניסתה של ענקית כאינטל לזירת הגרפיקה הייעודית בוודאי משכה את תשומת ליבן של אנווידיה ו-AMD, שנאבקות על שליטה בשוק.

קראו עוד בכלכליסט

מועד ההשקה מפתיע: זהו דדליין קרוב מאוד עבור מהלך טכנולוגי גדול, במיוחד עבור ארגון ענק. הפיתוח ככל הנראה יובל בידי ראג'ה קודורי, בכיר שהגיע מ-AMD והצטרף לאינטל בנובמבר האחרון. בפניו יעמוד אתגר גדול, שכן כרטיסי מסך עצמאיים הם חומרה רגישה שמצריכה פתרונות עיבוד, קירור והעברת זיכרון שהם שונים משל מעבדים רגילים.

כרטיס מסך 1080 של אנווידיה - חומרה מורכבת וקשה לקירור, צילום: geforce.com כרטיס מסך 1080 של אנווידיה - חומרה מורכבת וקשה לקירור | צילום: geforce.com כרטיס מסך 1080 של אנווידיה - חומרה מורכבת וקשה לקירור, צילום: geforce.com

לאינטל כבר יש פעילות שבבי גרפיקה ותיקה, אך היא מתמקדת בשבבי סדרת HD, שמציגים יכולות גרפיות מוגבלות מאוד. יהיה מעניין לראות כיצד תשתמש אינטל בשליטה שלה בתחום המעבדים למחשבים, יכולותיה לשווק לתאגידים ואולי בכלים נוספים שתשלוף מכובעה כדי להשיג דריסת רגל משמעותית בתחום כרטיסי המסך.

בשוק זה ישנה צמיחה מורגשת, עם העלייה בפופולריות משחקי הווידאו המתקדמים, השימוש בכרטיסים לכריית מטבעות קריפטו ולהפעלת רשתות עיבוד בינה מלאכותית. נקווה עבור החברה ומשקיעיה שהכניסה לתחום תהיה מוצלחת יותר מהכניסה שלה לתחום שבבי המובייל; במקרה ההוא, נכנסה החברה מאוחר מדי ולא הצליחה לתפוס נתח שוק מהותי, עד שוויתרה עליו לטובת חברות כקוואלקום, וואווי ומדיה-טק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות