אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת שוק ההון

"יש תעשייה שקיימת 50 שנה וכמעט לא שמענו עליה - היכולת להשכיר ניירות ערך"

כך אמר ליעד עמית, מייסד משותף בחברת Sharegain במסגרת פאנל בסגנון TED בוועידת שוק ההון של כלכליסט. לדבריו, "השוק הזה מניב למשאילים דמי שכירות של כ-10 מיליארד דולר"

13.06.2018, 12:29 | רעות שפיגלמן

"יש תעשייה שקיימת 50 שנה וכמעט לא שמענו עליה - היכולת להשכיר ניירות ערך", כך אמר ליעד עמית, מייסד משותף בחברת Sharegain המאפשרת למשקיעים להשאיל ניירות ערך שבבעלותם באמצעות ממשק ייעודי שפיתחה לצורך כך. עמית אמר את הדברים במסגרת חדשנות בשוק ההון - הרצאות בסגנון TED, בוועידת שוק ההון של כלכליסט שמתקיימת היום.

לדבריו, "כפי שלהשכיר דירה ב- Airbnb זה לא כזה פשוט ונוח וקמה תעשייה שלמה שמסדירה את זה ומציעה שירותי נקיון, השכרה וכו', אז גם בתחום של ני"ע נפתח כאן אפיק השקעה חדש עבור הכסף שלנו והוא השכרה של הנכסים הפיננסיים שבבעלותנו".

ליעד עמית , צילום: עמית שעל ליעד עמית | צילום: עמית שעל ליעד עמית , צילום: עמית שעל

"תחום השאלת ני"ע (securities lending) הוא תעשייה שקיימת כמעט 50 שנה ולא שמענו עליה כי היא בעיקר נחלתם של הבנקים, חברות הביטוח והגופים המוסדיים - השוק הזה מניב למשאילים דמי שכירות של כ-10 מיליארד דולר מדי שנה". עמית ציין כי החברה, לאור חוסר היכולת לפעול בישראל כרגע, פנתה לרשות ני"ע בבריטניה וקיבלה אישור לפעול. "החברה חתמה על הסכמים עם משאילים והשקנו סוכן וירטואלי המאפשר לכל משקיע להבין מה דמי השכירות שהוא יכול לקבל על ני"ע ספציפי (גובה דמי השכירות) ולהחליט לאיזו תקופה להשאיל את הנייר".

לסיכום אמר עמית כי הוא ממליץ לכל אחד להעלות את הנושא מול יועץ ההשקעות שלו וגם העביר נימה ביקורתית על הרגולציה בישראל - "השירות שלנו עוד לא זמין בישראל ואני מקווה שנוכל להשיק אותו בקרוב גם כאן. אם קיבלנו אישור לפעול בבריטניה ובלחיצת כפתור להנגיש שירותים בנקאיים באירופה - אז אין שום סיבה לא לאמץ את המודל הזה בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות