אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת שוק ההון

רמי שביט: "הורדתי לאברכהן 20 מיליון שקל, כי הוא הבטיח לי שיקרע לסופר פארם את הצורה"

בעל השליטה במשביר 365 דיבר בוועידת שוק ההון של כלכליסט על מכירת ניו פארם לשופרסל ועל התחרות בשוק הפארם. "שופרסל הולכת לתת בראש לסופר פארם, הקוזאק הנגזל. גם אני לא הצלחתי להתחרות בהם, הם הסכימו לשלם שכר דירה כפול בנכס שהייתי בו שנים והעיפו אותי"

13.06.2018, 13:12 | תומר הדר

"שופרסל הולכת לתת בראש לסופר פארם, הקוזאק הנגזל. גם אני לא הצלחתי להתחרות בהם, הם הסכימו לשלם שכר דירה כפול בנכס שהייתי בו שנים והעיפו אותי. הורדתי 20 מיליון שקל במחיר של ניו פארם כי שופרסל התחייבו שיקרעו להם את הצורה" - כך אמר היום (ד') ‏רמי שביט, בעל השליטה במשביר 365, בוועידת שוק ההון של כלכליסט. שביט התייחס לעסקה שבמסגרתה רכשה שופרסל את ניו פארם מידי המשביר 365.

קראו עוד בכלכליסט

שביט אמר עוד: "אנו הקמנו פלטפורמה שעוסקת בפעילויות עסקיות ובסופו של דבר הגענו ל-4 מיליארד שקלים ריטייל. קלטנו שהיה כשל והכשל נובע מניהול תאגידי, אני נתתי לחברות עצמאות יתר וכישלון של חברה השליך על אחרת. לכן בסוף שבנו למקורות, למשביר. השוק משתנה ובתחום שלנו יש ריבוי שטחי מסחר, אינטרנט, נסיעות לחו"ל".

לדברי שביט: "הקהל הבוגר הוא הקהל שיש לו כסף והקהל הזה הוא קהל מצוין שעושה קניות טובות. האתגר הוא לזכך את הארגון, להחליף אנשים, גם כאלה שליוו את הארגון שנים רבות. וכעת יש להתמקד במה שנכון. למשל בספורט - בקניון קשה להגיב לשינויים כי אי אפשר להוסיף שטח, אך בתוך הכלבו שלי אני יכול לשנות. אני יכול למשל להוסיף שטח למחלקות הספורט וזה אתגר לא פשוט, כי התחרות היא מול חנויות חד מותגיות, של ריבוק, של נייק, זהו עולם מביא קהל צעיר ותורם לנו לצמיחה".

עוד אמר שביט: "הסיפור הגדול של שוק ההון הוא השינוי. על שוק הריטייל יש כרגע סנטימנט שלילי, אך אנו חיים ריטייל. עולם הריטייל זכה לאחרונה לכותרות בעייתיות. הוא מוצג באופן שחור ושלישי, ככזה שיושפע מהאינטרנט. אך האינטרנט משמש גם אותי, הוא מאפשר לי לטרגט לקוחות, להוריד עלויות. ונכון שיש בו גם דברים שליליים כמו הנושא של הקנייה באינטרנט. אני ישבתי עם שר האוצר והסברתי לו שיווצר חוסר במיסוי של מיליארדים עוד כמה שנים. כיום יש שר אוצר שלא מעלה מסים, הוא עושה. הוא מייצר וודאות עסקית, כחלון אמר לנו לא. התעמת איתנו, אבל לא שיחק איתנו. לא הוליך אותנו שולל. אנחנו אומנם הלכנו לבג"ץ אך הוא יצא בסדר".

רמי שביט בוועידת שוק ההון של "כלכליסט", צילום: עמית שעל רמי שביט בוועידת שוק ההון של "כלכליסט" | צילום: עמית שעל רמי שביט בוועידת שוק ההון של "כלכליסט", צילום: עמית שעל

בנושא היבוא האישי ציין שביט: "כשאדם קונה נעל באינטרנט הוא לא משלם שכירות, חשמל - אני כן. אז למה שהוא לא ישלם מע"מ? אם אני מוכר אדידס אני מוכר הכול כדי שהאדידס שלי לא יהיה כמו זה שמוכרים באתר. יש מכירה באתרים מקבילים שלא ברור אם אפשר לקנות בהם משהו איכותי. המוצר ביבוא מקביל עשוי להיות נחות. בתחום הספורט למשל אני מוכר אדידס ב-250 שקל. נייקי -ב199 שקל. זה זול, אני רוצה למכור במחיר שפוי והוגן. אצלי יקנו נעלי ספורט ב-300 שקל כדי שלא ילכו לקנות באינטרנט, זה המשביר".

"בחו"ל יותר יקר"

שביט התייחס בדבריו גם לטענה שמחירי הפארם בישראל יקרים. לדבריו, "רבים מדברים על קולגייט. אני מוכר קולגייט ב-5 שקלים בקופה. לקולגייט יש 200 סוגי משחות שיניים ובישראל נמכר קולגייט מ-30 סוגים. השוואה אינה מדויקת בהכרח. אנשים יתעמתו על 20 דולר על כרטיס טיסה אבל ישלמו מאות דולרים בדיוטי פרי. אני אומר לכם: חוץ לארץ יותר יקר. אדם משלם יותר כי הוא בחופש. ויש גם בעיה של בזבוז של כסף שחור. בישראל אין לאנשים זמן לקנות, אלה אנשים שגם ככה אינם לקוחות שלי. יש מועדון לקוחות של 700 אלף בתי אב שמשלמים 100 שקל בשנה. יש לנו מעל 200 אלף מחזיקי כרטיסי אשראי. אין כזה גוף במדינת ישראל.

עוד ציין שביט: "ביום א' האחרון הייתי ברשות ניירות ערך. נסענו לירושלים לשיחה ללא מסננים. שאלו אותי מה בעצם מפריע לי. ונהניתי להגיע לשם, הסברתי את הבעיות שלי בריטייל. הסברתי את הבעיות שלי כחברה ציבורית. חברה ציבורית היא נכס שחייבים לשמור עליו. כשחקנים בשוק ההון, כחברות. יש להקפיד על דיווחים נכונים, זכות הקיום שלנו היא שהשוק יתנהל כראוי.

"הבעיה שלי עם אגף שוק ההון היא שאני כמנהל מקבל החלטות ועוד 5 שנים אני אשפט עליהן. השוק זז, הכל דינמי אך אתה נשפט לפי מה שהיה לפני 5 שנים. הוותיקים זוכרים את הממונה על ההגבלים גלמור. כיום זה לוקח שנה. זה מה שלקח לי עם ההגבלים העסקיים - ולכן חברות גדולות לא יכולות לנהל עסק. לך תחזיק עסקה שתימשך שנה שלמה ותסוקר כל הזמן. אך אני כן צופה למשביר צמיחה. ובכאב רב אני מציין שהיא נובעת גם מסגירה של עסקים קטנים, שלא יכולים להתמודד מול האינטרנט והרשתות הגדולות. דברי נאמרים בכאב, אך זו המציאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
גזלנים שיהיה להם לתרופות
כשאני שומע את דבריו של שביט אני רואה גזלן דוחה נאד נפוח בדיוק כמו מנכ"ל שופרסל אברהכהן זה שנים שאני וכל משפחתי ילדי ומשפחותיהם קונים באינטרנט או בנסיעות לחו"ל משרוך נעל עד כובעים מוצרי ים תרופות קוסמטיקה חשמל ובשופרסל רק מוצרים בסיסיים בפיקוח וכל התרוצים של חשמל שכירות ומשכורות בחו"ל הרבה יותר גבוהים אני מציע לו לא לפנות לשר האוצר שהתרשם ממנו כנראה בדיוק כמוני
ברוך  |  18.06.18
31.
ככה מדבר בעלים?
אני בטוח שהבר כהן לא ייצא בהכרזה כה מטופשת גם אם נאמרה זה אמור להשאר בחדר מר שביט. אבל בעלים כושל כמוך שהרס את: ניו פארם, אופיס דיפו, קשרי תעופה, רשת סופרים 365 ועוד ועוד רק דבר טוב עשית עיסקת סיבוס שהציחה לך את הישבן וכרטיס 365.החלטות שגיות החלפת יפתח סרי, אייל קיריש שבמקומם הבאת חבורת ליצנים מר אדרי שזרק מנהלים טובים, מתו כוח לקבט אידיוט כמר דעדוש שמתערב בענינים תפעולים, מנהלת משאבי אנוש ששופרסל הראה לה היטב את הדרך החוצה, מינויים לא ענינים של סמנכל מקורב ולאחר מכן מנהל שרשרת אספקה מר לביב.
נד  |  18.06.18
30.
חי בבועה/בסרט
מי ששילם לו פעם אחת 100 שקלים, יודע כמה הוא לא פייר, וכמה המחירים שלו לא ריאליים, מזל שהוא מצא שבסופר בספרד סוג מסוים של קולגייט היה יקר יותר. שביט ניסה למכור ברשת שלו סט מצעים ב800 ש"ח, הכול מחירים הזויים, כל מי שמגיע לשם, זה רק אנשים עם שוברים ורק על בסיס מבצעים וכאלו, רק שהוא עושה הנחה של 50% +20% זה שווה ערך למחירים בענף. רימית, הפסדת, נכשלת, ולא מעט עסקים שלך פשטו רגל, אז להאשים את הש"ג תמיד קל, תכלי'ס כל הרווחיות שלך מבוססת על עוקץ מחירים וכאלו..
לקוח וחבר מועדון לשעבר  |  18.06.18
לכל התגובות