אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין איבד 16% ב-4 ימים; "נראה שכולם מנסים למכור" צילום: רויטרס

הביטקוין איבד 16% ב-4 ימים; "נראה שכולם מנסים למכור"

כשברקע חקירה של משרד המשפטים האמריקאי על מניפולציה אפשרית במחירו, המטבע הקריפטוגרפי ירד ב-67% מהשיא שאליו הגיע בדצמבר אשתקד - 19.5 אלף דולר - ונסחר תמורת פחות מ-6,500 דולר

13.06.2018, 16:15 | שירות כלכליסט
הביטקוין נופל ב-16% בארבעת הימים האחרונים ונסחר תמורת פחות מ-6,500 דולר, בעוד סימני השאלה מצטברים סביב האפשרות של מניפולציה במטבע הקריפטוגרפי שאירעה במהלך נסיקתו בשנה שעברה. הביטקוין נסחר ב-16 הימים האחרונים מתחת לממוצע 50, 100 ו-200 הימים האחרונים שלו, וירד ב-67% בסך הכול מהשיא של 19,511 דולר שאליו הגיע בדצמבר אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

"הדברים השתנו בשביל הביטקוין והמרחב הקריפטוגרפי", אמר קרייג ארלם, אנליסט שוק בכיר בפלטפורמת המסחר המקוונת Oanda Corp שבלונדון. "נראה שאין יותר הייפ או חדשות טובות. הפסקנו לראות מגמה שורית מגיעה לאחר כל פרסום שלילי או ירידה. נראה שכולם רק מוכרים או מחכים למכור".

המטבע הווירטואלי נאבק להשתקם ממכירת חיסול שלו ומחדשות רעות נוספות, ביניהן מחקר מהזמן האחרון שעוסק במניפולציה אפשרית שבוצעה במחירו בשנה שעברה באמצעות מטבע ה-Tether. במאי פתח משרד המשפטים האמריקאי בבדיקה פלילית לגבי שיטות סחר לא חוקיות שאפשרו לבצע מניפולציה במחיר הביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים האחרים.

ביטקוין, צילום: רויטרס ביטקוין | צילום: רויטרס ביטקוין, צילום: רויטרס

טת'ר (Tether), אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הנסחרים ביותר, מראה תבנית חוזרת של רכישות ביטקוין באמצעותו ברגעים קריטיים, מה שעזר להניע את מחירי האחרון לרמות שיא בדצמבר, על כך מצביע מחקר של אוניברסיטת טקסס בראשות פרופסור שמוכר בזכות התראותיו לגבי פעילויות חשודות ב-VIX.

סימני שאלה לגבי הטת'ר והביטפינקס (Bitfinex) רודפים את עולם הכסף הקריפטוגרפי מאז השנה שעברה, כאשר ביטפינקס איבד את יחסיו עם המערכת הבנקאית אך המשיך לתפקד כרגיל. הרגולטורים בארה"ב זימנו את שתי החברות לחקירה בדצמבר, בחיפוש אחר ראיות לכך שטת'ר מגובה ע"י עתודות מזומנים אמריקאיות, אם כי לא נטען אז שאיזו מהחברות ביצעה מעשים לא ראויים כלשהם.

מבחינת מדדים טכניים אחרים, מדד הכוח היחסי של הביטקוין ירד אל מתחת ל-30, רמה שבנוגע למניות וסוגי נכסים אחרים מייצגת מכירת יתר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות