אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי קרנות ענק אמריקאיות מתמודדות יחד על רכישת ישראכרט צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

שתי קרנות ענק אמריקאיות מתמודדות יחד על רכישת ישראכרט

שתי הקרנות - קרן אדוונט וקרן ביין קפיטל - אמורות לחתום עד סוף השבוע על הסכמה לתנאי של ישראכרט לבלעדיות והתחייבות שלא להתמודד על רכישת לאומי קארד

13.06.2018, 17:33 | גולן חזני
שתי קרנות ענק אמריקאיות, קרן אדוונט וקרן ביין קפיטל, חוברות לרכישת ישראכרט. ל"כלכליסט" נודע כי שתי הקרנות אמורות לחתום עד סוף השבוע על הסכמה לתנאי של ישראכרט לבלעדיות והתחייבות שלא להתמודד על רכישת לאומי קארד.

קראו עוד בכלכליסט

הקרנות הופכות למועמדות העיקריות לרכישת ישראכרט, לצד גורם נוסף, ששמו עדיין לא נחשף.

רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט, צילום: סיון פרג רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט | צילום: סיון פרג' רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט, צילום: סיון פרג

קרן אדוונט מנהלת 40 מיליארד דולר שהשקיעה בחברות שונות לאורך השנים ופעילה ב-14 משרדים ב-12 מדינות ברחבי העולם שהראשיים שבהם הם ניו יורק ולונדון. מאז הקמתה ב-1984 השקיעה הקרן ב-335 חברות מ-41 מדינות, אבל לא השקיעה השקעה מהותית בישראל.

גם ביין קפיטל התמודדה על מספר רכישות בארץ אבל לא ביצעה אותן בסופו של דבר. ביין קפיטל היא קרן גדולה יותר מקרן אדוונט ומנהלת 75 מיליארד דולר שגייסה לאורך השנים גם כן מ-1984. תחום האשראי חזק בקרן ביין קפיטל ומהווה חלק מהותי מפעילותה. הקרן פעילה בעיקר בארה"ב, ומרכזה נמצא בבוסטון.

כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט" ישראכרט דורשת מהחברות שמעוניינות לרכוש אותה התחייבות להתמודד בלעדית על רכישתה ולא את לאומי קארד, שגם היא מנהלת מגעים למכירה. עפ"י הפרסום, לאומי קארד קיבלה בסוף השבוע מספר הצעות לרכישה בשלב הלא מחייב אבל כולן נמוכות מ-2 מיליארד שקל. ישראכרט צפויה להימכר במחיר גבוה יותר של פחות 3 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות