אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקשר הישראלי: המיליונים שמחברים בין דיסקונט ופסגות לבית הלבן צילום: גטי אימג'ס

הקשר הישראלי: המיליונים שמחברים בין דיסקונט ופסגות לבית הלבן

הצהרת ההון שהגיש ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, חושפת כי היקף ההלוואות שנטלה משפחתו מדיסקונט זינק פי חמישה ל־25 מיליון דולר. גם המינוף של המשפחה בפרויקט שבו השקיעה עם פסגות עלה

14.06.2018, 06:57 | רן אברמסון ובלומברג

החברה המשפחתית של ג'ארד קושנר, חתנו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואחד מיועציו, העמיקה אשתקד את הקשרים שלה עם חברות ישראליות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הצהרת הון שהגיש קושנר מתוקף תפקידו הציבורי לאחר בחירת טראמפ, האשראי שקיבלה חברת קושנר (Kushner Cos) מבנק דיסקונט הגיע השנה לעד 25 מיליון דולר. מדובר בצמיחה של עד פי 5 בהיקף ההלוואות שנטלה החברה מהבנק, שכן לפי הצהרת הון קודמת לא עלו ההתחייבויות לבנק על 5 מיליון דולר. בנק דיסקונט מסר ל"כלכליסט" בתגובה: "איננו מוסרים מידע על לקוחות".

עוד עולה מהצהרת ההון של קושנר כי הוא מחזיק באגרות חוב של ממשלת ישראל באמצעות ארגון הבונדס. שווי האגרות נאמד באלף דולר. החזקת אגרות של הבונדס בסכומים סמליים היא תופעה שכיחה בקרב רבים מיהודי ארה"ב. הכנסותיו של קושנר מריבית על אגרות אלה נעה בין 200 לבין אלף דולר.

איוונקה שותפה לעסקה

לפי סוכנות הידיעות בלומברג, קושנר גם הגדיל את המינוף שלו בהשקעה שביצע במשותף עם בית ההשקעות פסגות במתחם דיור בניו ג'רזי. הסוכנות דיווחה כבר בספטמבר כי פסגות היתה אחת המשקיעות במתחם קווייל רידג' (Quail Ridge) שאותו רכשה חברת קושנר לצד משקיע נוסף שזהותו לא נחשפה. החברה של משפחת קושנר השקיעה 146 מיליון דולר במתחם שמונה 1,032 דירות, ופסגות היתה מקור המימון הראשי לעסקה.

זו לא היתה הפעם הראשונה שמשפחת קושנר רכשה את המתחם. היא קנתה אותו ב־2006, אך מכרה אותו ב־2007 כדי לממן את רכישת מגדל המשרדים בשדרה החמישית מספר 666 בניו יורק - עסקה שהכניסה את החברה של משפחת קושנר לחובות של יותר ממיליארד דולר. כאשר היא רכשה מחדש את מתחם קווייל רידג' בניו ג'רזי לקושנרים עוד היו חובות של 50 מיליון דולר מהפעם הקודמת שבה הם קנו אותו. פסגות והמשקיע הנוסף כיסו את החובות הללו במסגרת ההסכם. ההשקעה של משפחת קושנר בעסקה היתה לא יותר מ־25 מיליון דולר, ולפי תיארוך ההלוואות שנטלה החברה המשפחתית היה זה בנק אוף אמריקה שהלווה לה את הסכום. גם אשתו של קושנר, איוונקה טראמפ, היתה שותפה לעסקה, שכן היא אחת המוטבות בקרן שבכספיה הוא השתמש במסגרת הרכישה. ההכנסות של ג'ארד קושנר מהשכרת דירות במתחם מגיעה לפי התשקיף ליותר מ־5 מיליון דולר.

ההון הזוגי 811 מיליון דולר

בינואר השנה דיווח "הניו יורק טיימס" כי חברה ישראלית נוספת, מנורה מבטחים, השקיעה במיזם של משפחת קושנר. לפי הדיווח, החברה השקיעה אשתקד 30 מיליון דולר במתחמי דיור של הקושנרים במדינת מרילנד.

אף כי אחזקתו של קושנר בחברה המשפחתית עברה לנאמנות מאז שהוא החל לעבוד בבית הלבן, העובדה כי החברה העמיקה את קשריה עם חברות ישראליות בשעה שהוא משמש גם כיועץ מיוחד של הנשיא טראמפ לענייני המזרח התיכון עוררה שוב תמיהות באשר לניגוד העניינים של הנשיא ומשפחתו.

לפי הצהרות ההון של שני בני הזוג הונם גדל ב־82 מיליון דולר בשנה שעברה והגיע לפי הערכה שהתפרסמה בניו יורק טיימס ל־811 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אפשר לחשוב שהוא מפתח נדל"ן בסוריה
נדל"ן בניו יורק זו עסקה גנרית שאם לא היו דיסקונט ופסגות היו 100 ערוצי מימון אחרים אמריקאים וזרים עשירית אחוז יותר עשירית אחוז פחות שנה יותר שנה פחות. בגלל 50 מליון דולר הלוואה לחברה שברובה בבעלותו משפחתו מבנק מפוקח או מקרן פנסיה ציבורית, באמת תשנה משהו בהחלטותיו לגבי ישראל. הרי הוא ציוני ויהודי שומר מצוות בלי שום קשר???. מה זו הכתבה המטומטמת הזאת
אסף  |  14.06.18
לכל התגובות