אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים: ביקושים נמוכים בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח הקוקו צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר

בנק הפועלים: ביקושים נמוכים בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח הקוקו

הגופים המוסדיים הזרימו ביקושים של 730 מיליון שקל, הבנק נענה ל-700 מיליון שקל מתוכם; הריבית נסגרה על 1.59% ומשקפת מרווח של 1.76% לעומת אג"ח ממשלתי מקביל

13.06.2018, 22:14 | רעות שפיגלמן

כחודשיים אחרי שהנפיק לראשונה אג"ח מסוג קוקו בהנפקה פרטית, השלים הערב בנק הפועלים את השלב המוסדי בסדרת האג"ח השנייה במספר שלו, אג"ח סחיר. מתוך היקף מקסימלי של מיליארד שקל הוזרמו ביקושים של 730 מיליון שקל. הבנק נענה מתוכם לסכום של 700 מיליון שקל.

הריבית נסגרה על 1.59% ומשקפת מרווח של 1.76% לעומת אג"ח ממשלתי מקביל.

באפריל נרשמו ביקושים גבוהים בהרבה ומרווח נמוך יותר. כך, נרשמו ביקושים של 1.55 מיליארד שקל מתוכם נענה הבנק ל 1.06 מיליארד שקל, בריבית של 1.42% . הריבית שיקפה מרווח של 1.65% לעומת אג"ח ממשלתי מקביל.

אריק פינטו, צילום: עמית שעל אריק פינטו | צילום: עמית שעל אריק פינטו, צילום: עמית שעל
הסיבה לביקושים הנמוכים היותר שנרשמו הערב היא בין היתר משום ששחקני נוסטרו שמחזיקים סחורה מהסדרה הראשונה - בהיקף של מעל 300 מיליון שקל, מחכים שזו תירשם למסחר ב-20 לחודש. הסדרה הראשונה הונפקה באופן פרטי למוסדיים. לאחר הרישום למסחר - הדבר יאפשר להם למכור אותה. מכיוון שהם עוד לא יכולים לממש את הסחורה הם מוגבלים בהזרמת הביקושים לסדרת הקוקו שהמכרז המוסדי לגביה התקיים היום.

המוסדיים שהשתתפו היום בשלב המוסדי הם מגדל, כלל, הראל, פסגות והפניקס. בנוסף השתתפו גם כמה שחקני נוסטרו.

בבנק כבר ביקשו כבר בנובמבר 2016 להנפיק לראשונה מכשיר ואז תוכנן לגייס כ-700 מיליון שקל. אולם הבנק עצר את המהלך על רקע סגירת פעילות הבנקאות הפרטית בשוויץ שארעה באותו זמן.

בשבוע הבא צפוי בנק לאומי לקיים את השלב המוסדי לסדרת קוקו נוספת שינפיק, אחרי שהנפיק קוקו בתחילת 2016 בהיקף כולל של מעל 920 מיליון שקל.

מה שמייחד את אג"ח הקוקו, בשונה מאג"ח רגיל, הוא שניתן להמיר אותן למניות או לבצע מחיקה של הקרן במצב של חשש ליציבות הבנק. ניתן לעשות זאת במידה שהיחס בין ההון של הבנק לבין נכסי הסיכון שלו פוחת מ-5%. גם החלטה של המפקח על הבנקים במקרה של יחס גבוה יותר יכולה להוביל להפעלת המנגנון. המכשיר נועד לתמוך בהון הבנק בעת אירוע משברי. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות