אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תע"א תחכיר לגרמניה מערכות כלי טיס מאוישים מרחוק ב-600 מיליון דולר

תע"א תחכיר לגרמניה מערכות כלי טיס מאוישים מרחוק ב-600 מיליון דולר

ה-Heron TP הוא כלי טיס השוקל כ-5.7 טונות ויכול לשאת מעל ל-2 טונות, מגיע לרום של 40 אלף רגל ומסוגל לשהות באוויר 30 שעות ברציפות

14.06.2018, 09:40 | אמיתי גזית

התעשייה האווירית חתמה אתמול (ד') עם חברת Airbus על הסכם להחכרת מערכות כטמ"מ (כלי טיס מאוישים מרחוק) מסוג Heron TP למשרד הביטחון הגרמני. ההסכם הוא ל-9 שנים וההכנסות של תע"א יסתכמו ב-600 מיליון דולר. עבור ממשלת גרמניה מדובר בהוצאה של מיליארד יורו והיא תלויה באישור תקציב המדינה הגרמני עד סוף השנה.

קראו עוד בכלכליסט

זו עסקת יצוא ראשונה של כלי הטיס הבלתי מאויש הזה המשמש את חיל האוויר, ונושא את השם "איתן".

החכרת המערכות תיעשה באמצעות Airbus לממשלה הגרמנית כקבלן ראשי. Airbus אחראית לניהול הפרויקט על כל היבטיו, ולתמיכה בתפעול המערכת ואחזקתה לאורך תקופת ההסכם.

ה-Heron TP הוא כלי טיס השוקל כ-5.7 טונות ויכול לשאת מעל ל-2 טונות, מגיע לרום של 40 אלף רגל ומסוגל לשהות באוויר 30 שעות ברציפות. היכולת האלה בלעדיות לתעשייה האווירית וחברות אמריקאיות.

דגם קטן מוקדם יותר של כלי הטייס הישראלי מכונה Heron 1 ומשמש את חיל האוויר הגרמני מאז 2010, בין היתר באפגניסטן ומאלי.

Heron TP - מערכות כלי טיס מאוישים מרחוק של תע"א Heron TP - מערכות כלי טיס מאוישים מרחוק של תע"א Heron TP - מערכות כלי טיס מאוישים מרחוק של תע"א

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס, אמר ל"כלכליסט" כי העסקה נחתמה לאחר משא ומתן שהחל לפני כ-6 שנים. "בלי שימוש מבצעי בצה"ל, יכולת השיווק מוגבלת. העובדה שהוא נבחר על ידי הגרמנים אומרת הרבה".

שאול שחר, סמנכ"ל בתעשייה האווירית ומנהל חטיבת כלי טיס צבאיים הוסיף: "ה-Heron TP יעניק לגרמניה עליונות אווירית ברמה אחרת מזו הקיימת כיום, בשל רמת הביצועים הגבוהה של המערכת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות