אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשבון תוך כדי שופינג: מיקרוסופט מפתחת טכנולוגיה שתחליף קופאים צילום: עמית שעל

חשבון תוך כדי שופינג: מיקרוסופט מפתחת טכנולוגיה שתחליף קופאים

החברה בוחנת מערכת שתוכל לזהות מה מכניסים אנשים לעגלות הקניות שלהם בחנויות פיזיות, ותייתר קופות מאוישות ואוטומטיות כאחד. לפי מקורות המקורבים לנושא, המערכת הודגמה ללקוחות, ביניהן וולמארט. מדובר בתשובה של ענקית התוכנה לחנויות האוטומטיות של אמזון

14.06.2018, 11:27 | עומר כביר
מיקרוסופט מפתחת טכנולוגיה שתייתר את הצורך בקופות, אנושיות או אוטומטיות, בחנויות קמעונאיות – כך לפי דיווח של רויטרס. מדובר בתשובה של ענקית התוכנה לאמזון גו, הסופרמרקט האוטומטי ונטול העובדים של אמזון.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי שישה מקורות בעלי ידע בנושא, החברה מפתחת מערכות שמסוגלות לזהות מה קונים מכניסים לעגלת הקניות שלהם, ולבצע חשבון בהתאם. מיקרוסופט כבר הדגימה את הטכנולוגיה לקמעונאים בכל העולם ושוחחה עם וולמארט על שיתוף פעולה.

הפיתוח של מיקרוסופט נועד לסייע לקמעונאים להתמודד עם סופרמרקט אמזון גו, שהסניף הראשון שלו נפתח לציבור בסיאטל בינואר האחרון. הסופר, שבקרוב יתרחב לשיקגו ולסן פרנסיסקו, הכניס את הקמעונאיות הוותיקות למגננה לאור החזית החדשה שפתחה מולן ענקית הסחר המקוון. חלקן, מדווחת רויטרס, בחנו מערכות שמאפשרו ללקוחות לסרוק ולארוז מצרכים בעצמם, אך הן זכו לתוצאות מעורבות.

לא ברור מתי, אם בכלל, תשיק מיקרוסופט את המערכת שלה, או האם הטכנולוגיה תהיה התשובה הנכונה לאמזון גו. עם זאת, לדברי מומחים למתחרות של אמזון אסור להתעלם מהיכולות הטכנולוגיות של אמזון גו. "זהו עתיד הקניות לסופרים ולחנויות נוחות", אמר לרויטרס מנהל המחקר של Loup Ventures, ג'ון מונסטר.

חנות אמזון גו בסיאטל, צילום: רויטרס חנות אמזון גו בסיאטל | צילום: רויטרס חנות אמזון גו בסיאטל, צילום: רויטרס

מרבית מאמצי מיקרוסופט בתחום התרכזו בקבוצת הבינה המלאכותית העסקית של החברה. קבוצה של בין 10 ל-15 אנשים בדקה שורה של טכנולוגיות לחנויות קמעונאיות, וחבריה הציגו חלק ממאמציהם למנכ"ל, סאטיה נאדלה.

בפגישה עם הצוות לפני כמה חודשים המליץ נאדלה להתמקד במכשיר שיכול לנהל באופן מקומי כמה מכשירים מחוברים, דוגמת מצלמות, וכך לצמצם את עלויות העברת המידע לענן. לדברי מקור, אחד האתגרים המרכזיים הוא יצירת טכנולוגיה זולה דיה כדי לא לנגוס בשולי הרווח הצרים ממילא של קמעונאים.

מאמצים אחרים של הצוות, שבין חבריו נמנה מומחה ראיית מכונה שעבד קודם לכן באמזון גו, כוללים חיבור מצלמות לעגלת קניות כדי לעקוב אחרי מצרכים שאוספים הלקוחות. כן בחן הצוות דרכים חדשניות שבהן יכול הסמארטפון לסייע בחוויית הקניות.

ממיקרוסופט נמסר: "החברה לא מגיבה לשמועות או לספקולציות".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות