אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייד ועם ראש מסתובב: סמסונג מפתחת רמקול חכם ייחודי letsgodigital

נייד ועם ראש מסתובב: סמסונג מפתחת רמקול חכם ייחודי

החברה אישרה פטנט על רמקול בעל מצלמה, מסך וראש מסתובב שיכול לפנות אל המשתמש. בנוסף, הוא יתמוך בקישוריות סלולרית, מה שיאפשר לקחת אותו אתכם לעבודה ולהיעזר בו במשימות משרדיות

14.06.2018, 17:47 | רפאל קאהאן

סמסונג אישרה פטנט שמציג עיצוב לא שגרתי לרמקול חכם חדש. הפטנט, שאושר בסוף החודש שעבר והתגלה אמש בידי האתר ההולנדי Let's Go Digital, מתבסס על רמקול בן שני חלקים: הרכיב העליון יסתובב 360 מעלות ויוכל לכוון את עצמו אל המשתמש ולהפנות אליו כ-7 רמקולים מובנים ומצלמה בעלת יכולת זיהוי פנים. החלק התחתון יהווה עוגן, ובו רמקול ורכיבים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

אחד הרכיבים החריגים במוצר היא חבילת הקישוריות שלו: הרמקול יתמוך בבלוטות', GPS ו-NFC, ואף בתקשורת סלולר דור רביעי. התכונה האחרונה תהפוך אותו לנייד, מה שיאפשר למשתמש לשאת את הרמקול מהבית לעבודה. לרמקול חכם יכולים להיות שימושים רבים במשרד - מהכתבת מיילים ועד ניהול פגישות ופעילויות.

דיאגרמת הפטנט של סמסונג, letsgodigital דיאגרמת הפטנט של סמסונג | letsgodigital דיאגרמת הפטנט של סמסונג, letsgodigital

הפיתוח יכלול גם מסך מגע, שיוכל להציג מידע טקסטואלי וככל הנראה שגם לתמוך בסטיילוס, אם כי לא ברור כמה נוח יהיה לכתוב על דופן של רמקול. לפי הערכות, יכלול הרמקול אפליקציות כנגן מדיה, דפדפן, אפליקציית מייל, אלבום תמונות ושעון מעורר.

על אף התכונות המרשימות של הרמקול, יהיה על סמסונג לבצע שיפורים נרחבים בביקסבי, הסייענית החכמה שלה. לביקסבי תמיכה מוגבלת בשפות ויכולות מאכזבות ביחס למתחרות מבית גוגל ואמזון. בנוסף, לא ברור כיצד תהוון סמסונג את הרמקולים שלה; גוגל, אמזון ואפל סוחרות בתוכן, טובין או מידע, והרמקולים החכמים הם מסוף לרכישתם. זאת, בעוד סמסונג מתפרנסת בעיקר ממכירת המכשירים עצמם - כך שהרמקולים שלה לא יספקו לה מתח רווחים קבוע אם לא תאמץ מודל חדש עבורם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות