אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AT&T השלימה את העסקה לרכישת טיים וורנר תמורת 85 מיליארד דולר

AT&T השלימה את העסקה לרכישת טיים וורנר תמורת 85 מיליארד דולר

שלשום דחה בית משפט פדרלי את העתירה שהגיש משרד המשפטים האמריקאי נגד העסקה; המשרד הודיע כי לא יגיש בקשה לעיכוב המיזוג, אך הוא עדיין יכול להגיש ערעור על החלטת בית המשפט

15.06.2018, 09:48 | שירות כלכליסט

ספקית התקשורת האמריקאית AT&T סגרה את העסקה לרכישת ענקית המדיה טיים וורנר תמורת 85 מיליארד דולר, זאת לאחר שמשרד המשפטים בארה"ב החליט שלא להגיש בקשה לעיכובה. שלשום דחה בית משפט פדרלי את העתירה שהגיש המשרד נגד העסקה, וקבע כי היא חוקית.

על אף שהעסקה נסגרה, משרד המשפטים יכול עדיין לערער על החלטת בית המשפט, וזאת תוך 60 יום. 

טיים וורנר AT&T טיים וורנר AT&T טיים וורנר AT&T

המיזוג הוכרז באוקטובר 2016, ועוררה התנגדות בקרב רגולטורים שחששו כי תפגע בתחרות. גם דונלד טראמפ הצהיר במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות כי הוא מתנגד לעסקה.

במשרד המשפטים טענו בעבר כי העסקה מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים, מאחר ש-AT&T "קרוב לוודאי תשתמש בתכניות הפופולאריות של טיים וורנר כנשק לפגוע במתחרים". בבעלותה של טיים וורנר רשתות פופולאריות כמו HBO. עוד נטען כי העסקה תוביל "לפחות הצעות חדשניות ולתשלומים גבוהים יותר עבור המשפחות האמריקאיות".

ב-AT&T טענו מנגד כי "התביעה שהגיש משרד המשפטים מהווה שינוי קיצוני ולא מובן מהתנהלות הממונה על ההגבלים העסקיים בעשורים האחרונים. מיזוגים אנכיים מסוג זה מאושרים באופן שגרתי מכיוון שהם מטיבים עם הצרכנים בלי להסיר אף מתחרה מהשוק. איננו מוצאים שום סיבה לגיטימית שהמיזוג שלנו יזכה ליחס שונה".

רכישת טיים וורנר תעניק ל-AT&T מגוון רשתות טלוויזיה, בהן HBO, ערוץ הסרטים המצוירים Cartoon Network ורשת החדשות CNN, אותן תוכל להציע למיליוני המנויים הקיימים לשירותי האינטרנט שלה. AT&T כבר נחשבת לחברת ערוצי הטלוויזיה בתשלום הגדולה בארה"ב, הודות לרכישתה בשנה שעברה את DirecTV ב-48.5 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות