אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגנטינה: שר האוצר לשעבר לואיס קפוטו מונה לנגיד צילום: אי פי איי

ארגנטינה: שר האוצר לשעבר לואיס קפוטו מונה לנגיד

קפוטו, שבעבר כיהן גם בתפקידים בדויטשה בנק ובג'יי.פי מורגן, יחליף את הנגיד שהתפטר לאחר שהמדינה לא הצליחה לבלום את היחלשות הפסו

16.06.2018, 09:58 | בלומברג

הבנק המרכזי של ארגנטינה מינה נגיד חדש אחרי שהרשויות הכלכליות כשלו מלעצור את צלילתו של הפסו, למרות שקיבלו את ההלוואה הגדולה ביותר בהיסטוריה מקרן המטבע העולמית – על סך 50 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לואיס קפוטו, שר האוצר הארגנטיני לשעבר, ייכנס לתפקיד אחרי התפטרותו המפתיעה של פדריקו סטורצננגר. המשקיעים מקווים שקפוטו יביא איתו אסטרטגיה להרגעת אי היציבות של המטבע, שאיבד יותר מרבע משוויו מאז סוף אפריל, כולל מכירת חיסול של יותר מ-6% ביום חמישי, שהורידה אותו לשפל חסר תקדים.

קפוטו בן ה-53, מנהל תיקי השקעות ובנקאי לשעבר, עשוי להיות מתאים יותר עבור המשקיעים שהתלוננו עד כה על חוסר בתקשורת ובמדיניות קוהרנטית של הבנק המרכזי, על רקע נפילת הפסו החמורה ביותר מאז שהנשיא מאוריציו מאקרי (Macri) התיר לו להתחיל להיסחר באופן חופשי בשלהי 2015. הממשלה הודיעה גם שניקולס דוחובני (Dujovne) יעמוד מעתה בראש משרד האוצר והפיננסים.

לואיס קפוטו, צילום: אי פי איי לואיס קפוטו | צילום: אי פי איי לואיס קפוטו, צילום: אי פי איי

קריסת הפסו הוסיפה נטל נוסף על המדינה שכבר נמצאת באינפלציה דו-ספרתית וגירעונות פיסקליים משמעותיים, בעוד שגורמים חיצוניים כמו ערך הדולר העולה, שיעורי הריבית הגלובליים העולים, והפחד הגובר מסיכון בקרב המשקיעים, מקשים עוד יותר על מציאת פיתרון פשוט עבור ארגנטינה.

"אנחנו נמצאים כרגע במשחק של אמון, ואין אמון בצוות של מאקרי ובאופן בו הם מתקשרים", כך אמר וולטר שטופלוורת', סמנכ"ל ההשקעות של Balanz Capital Valorez שבבואנוס איירס. "סטורצננגר הוא מקצוען אמיתי, אבל הוא גם איש אקדמיה, ואינו מבין איך הדברים עובדים בשטח. לשוק יש בעיה עם האופן שבו הם פועלים. האדם היחיד בצוות של מאקרי שיש בו אמון הוא קפוטו".

קפוטו קיבל לידיו את תפקיד שר הפיננסים בדצמבר 2016 אחרי שמילא תפקיד מפתח בהגעה להסכם עם משקיעים שהחזיקו בידיהם חובות של המדינה מ-2001, דבר שאיפשר לה לשוב לשוקי ההון הבין-לאומיים. קודם לכן הוא כיהן כנשיא חברת Axis Invensiones שבבואנוס איירס ובתפקידים שונים ב-JPMorgan Chase ובדויטשה בנק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות