אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג תשלם 400 מיליון דולר לאוני' קוריאנית על הפרת פטנטים צילום: ניצן סדן

סמסונג תשלם 400 מיליון דולר לאוני' קוריאנית על הפרת פטנטים

אחרי שנקבע שתשלם 529 מיליון דולר לאפל על הפרת פטנטים, בית משפט בטקסס קבע שהחברה הפרה פטנטים בתחום מעבדי המובייל שפותחו באוניברסיטה למדע וטכנולוגיה של דרום קוריאה

16.06.2018, 13:48 | עומר כביר
סמסונג תשלם פיצויים בסך 400 מיליון דולר בגין הפרת פטנטים של Korea Advanced Institute of Science and Technology, אחת מאוניברסיטאות המחקר המובילות בקוריאה הדרומית - כך פסק בית משפט פדרלי בטקסס.

קראו עוד בכלכליסט

במרכז התביעה עמדה טכנולוגיה בשם FinFet, שפותחה באוניברסיטה, שמגבירה את הביצועים ומצמצמת את צריכת האנרגיה של מעבדים. הטכנולוגיה היא רכיב מרכזי במעבדים של מכשירי מובייל.

סמסונג גלקסי S9, צילום: youtube סמסונג גלקסי S9 | צילום: youtube סמסונג גלקסי S9, צילום: youtube

המושבעים מצאו שסמסונג הפרה את הפטנטים של האוניברסיטה ביודעין, פסיקה שמאפשרת לשופט להגדיל את סכום הפיצויים שנפסק בעד פי 3.

לפי דיווח של בלומברג, סמסונג מתעדת לערער על הפסיקה. מסמסונג נמסר בתגובה לבלומברג: ״נשקול את כל האפשרויות על מנת להגיע לתוצאה סבירה, כולל ערעור״.

תשלם גם לאפל

ב-25 במאי פורסם כי סמסונג תשלם לאפל 529 מיליון דולר בגין הפרת פטנטים בסמארטפונים שלה - כך פסק חבר מושבעים בבית משפט פדרלי בסן חוזה, ארה"ב.

מדובר בשלב העדכני בסאגה בת שבע השנים, במשפט פטנטים מורכב. אפל ביקשה פיצויים בסך מיליארד דולר, בדומה להחלטת המושבעים המקורית מ-2012, בעוד סמסונג טענה שהסכום צריך לעמוד על 28 מיליון דולר בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות