אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנהל המיוחד של צ. לנדאו יקבל רק פי 3 מהשכר המגיע לו צילום: צפריר אביוב

המנהל המיוחד של צ. לנדאו יקבל רק פי 3 מהשכר המגיע לו

עו"ד ישראל בכר דרש שכר טרחה של מיליון שקל, אף שלפי התקנות מגיעה לו בערך שביעית מכך; מטעם הכנ"רית נמסר כי משרדה מסכים ל-490 אלף שקל

17.06.2018, 08:04 | ענת רואה

נציגי כונסת הנכסים הרשמית (הכנ"רית) שוב חורגים מהכללים לטובת בעל תפקיד. לפני כחודש נחשף ב"כלכליסט" שעו"ד ישראל בכר, המנהל המיוחד של חברת הנדל"ן צ. לנדאו, הגיש דרישה לשכר טרחה של מיליון שקל, אף שלפי התקנות מגיעה לו בערך שביעית מכך.

קראו עוד בכלכליסט

בכר הציג תחשיב של שכר הטרחה שמבוסס על הערך הרעיוני של הקרקע, ממנה ביקש לחשב את השכר, ודרש שכר לפי שווי קרקע של 83 מיליון שקל. זאת אף שבפועל הקרקע הכניסה לקופת הנושים רק 14 מיליון שקל. לא חסרות דוגמאות לתגובות לא אוהדות של נציגי הכנ"רית לבקשות כאלה. אך בתגובה שעליה חתום עו"ד אילון בריל אין אפילו הערה על האופן המטעה שבו הוצג תחשיב השכר. נשיא ביהמ"ש המחוזי השופט איתן אורנשטיין זיהה את הנימה האוהדת של הכנ"רית ושלח את הצדדים לנהל מו"מ, שבסופו הודיעו כי הגיעו להסכמות.

השופט אורנשטיין, צילום: יריב כץ השופט אורנשטיין | צילום: יריב כץ השופט אורנשטיין, צילום: יריב כץ

בהודעת נציג הכנ"רית נכתב שמשרדו של בכר השקיע עבודה רבה סביב העסקה, ולכן הוא מסכים ל־490 אלף שקל ומע"מ, שמשקפים 3.5% מהתמורה לקופה. אם הכנ"רית היתה דורשת חישוב שכר טרחה לפי התקנות, שכר המימוש היה עומד על 1% - כך שבכר קיבל הסכמה לשכר גבוה פי כמה מהמגיע.

עם זאת, במקביל להגשת ההסכמות בין נציג הכנ"רית לבכר פנה בנק הפועלים בהודעה לשופט, וביקש לאפשר לו להגיב לבקשה ולהביע את עמדתו. עמדת הבנק המיוצג בידי משרד חיים צדוק תוגש בימים הקרובים.

מבכר נמסר בתגובה: "המנהל המיוחד והכנ"רית קיבלו את המלצת בית המשפט ובאו בדברים ובסופו של דבר, הציעה הכנ"רית לאשר שכר טרחה נמוך משמעותית מהמבוקש והמנהל המיוחד הסכים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות