אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המ-לט ממשיכה להתרחב באסיה: קונה חברה קוריאנית עם מחזור של 30 מיליון דולר צילום: יח"צ

המ-לט ממשיכה להתרחב באסיה: קונה חברה קוריאנית עם מחזור של 30 מיליון דולר

יצרנית הברזים והמחברים לתעשייה, שבשליטת קרן פימי, רוכשת את חברת S&S Valve מקוריאה תמורת 6 מיליון דולר; העסקה תכניס את המ-לט לתחום של בקרת זרימת נוזלים וגזים

17.06.2018, 13:09 | חזי שטרנליכט

המ-לט ממשיכה להתרחב: יצרנית הברזים והמחברים לתעשייה שבשליטת קרן פימי ובניהולו של אמיר וידמן רוכשת את חברת S&S Valve מקוריאה תמורת 6 מיליון דולר - הרכישה תכניס את המ-לט לתחום חדש בתעשייה התהליכית, של בקרת זרימה של נוזלים וגזים.  

קראו עוד בכלכליסט

מרבית התמורה, סכום של 5 מיליון דולר, תשולם עם השלמת העסקה - סכום נוסף של עוד מיליון דולר יהיה תלוי בביצועי החברה הנרכשת. S&S Valve רשמה מחזור מכירות של 30 מיליון דולר ב-2017. מחזור השיא של החברה הקוריאנית נרשם בשנת 2014, 38 מיליון דולר, ומאז נרשמה נסיגה בנתוני המכירות.

לפי המ-לט, הירידה במכירות החברה הקוריאנית בשלוש השנים האחרונות הושפעה בעיקר מהמשבר בתחום הגז והנפט בכלל והשפעות טריטוריאליות בפרט. להערכתה, ההתאוששות בתחום הגז והנפט ויכולות השיווק של החברה יתרמו לעלייה מחודשת במכירות. המ-לט מתכננת להשקיעה בפעילות הנרכשת סכום של כ-4-3 מיליון דולר.

ל-S&S Valve נייסיון של למעלה מ-35 שנים בפיתוח, ייצור ושיווק של ברזים ושסתומים תעשייתיים לתחום ההולכה של נוזלים וגזים. מוצרי החברה הנרכשת כוללים בין היתר סדרת ברזים קריוגנים העמידים בתנאי טמפרטורה ולחץ קיצוניים של מינוס 196 מעלות צלזיוס, ברזי בקרה הידראוליים וידניים המשמשים לניהול מערכות בקרת זרימה ועוד. מוצרי S&S Valve משמשים בין היתר לתעשיות הגז והנפט, הפטרוכימיה, הספנות ובכלל זה גם למערכות ימיות להובלת גז טבעי נוזלי, האנרגיה והתעשייה הכללית.

הרכישה הנוכחית מתווספת למהלך התרחבות החברה במזרח, במיוחד בסין - שם רכשה המ-לט חברה מקומית והיא בהליכי הקמת מפעל חדש על נהר היאנג-צה. החברה הסינית אמורה לתת להמ-לט דריסת רגל בענף חדש ועצום המתפתח בסין של הקמת תחנות כח גרעיניות. המ-לט הודיעה היום גם על חלוקת דיבידנד בסכום של 5 מיליון דולר. מאז דצמבר 2016 חילקה החברה דיבידנד בסכום כולל של כ-25 מיליון דולר.

אמיר וידמן , צילום: יח"צ אמיר וידמן | צילום: יח"צ אמיר וידמן , צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות