אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוהד טוטאלי: העלה 25 ק"ג בשביל כרטיס למונדיאל צלום: טוויטר

אוהד טוטאלי: העלה 25 ק"ג בשביל כרטיס למונדיאל

מיגואל פ. המתגורר בלימה ניסה לרכוש כרטיסים למשחק נבחרת פרו, שמשתתפת לראשונה בגביע העולם , אך גילה כי הכרטיסים היחידים נותרו ביציע המיועד לאנשים עם מוגבלויות. הוא החליט לנקוט בצעדים דרסטיים כדי לעמוד בהגדרות

17.06.2018, 13:30 | שירות כלכליסט

יש אוהדים שיעשו הכל בשביל כרטיס למונדיאל. אוהד של נבחרת פרו הוסיף 25 ק"ג למשקלו על מנת שיוכל לרכוש כרטיס ביציע המיועד לאנשים עם מוגבלויות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי נתוני פיפ"א, זו הפעם הראשונה ב-36 שנים שפרו משתתפת בגביע העולם, ומשום כך האוהדים הפרואנים מדורגים במקום השמיני ברשימת רוכשי הכרטיסים העולמית, עם 43,582 כרטיסים.

האוהד השרוף, שהזדהה כמיגואל פ. הוא בן 24 מלימה. הוא החליט על המהלך הדרסטי לאחר שלא הצליח להשיג כרטיס למשחק. "הכרטיסים היחידים שנשארו באתר של פיפ"א היו עבור אנשים עם מוגבלויות", אמר בראיון לעיתון מקומי. "בדקתי מה הדרישות לכך ואלה כללו ישיבה בכסא גלגלים, מצב מיוחד של אנשים שסובלים מהשמנת יתר חולנית, שזה מדד BMI של 35. אני הייתי ב-30, אז עשיתי את החישוב והבנתי שאני צריך להעלות 25 ק"ג", אמר.

אוהדי פרו. הפעם הראשונה מזה 36 שנים שהמדינה משתתפת במשחקי המונדיאל, צלום: טוויטר אוהדי פרו. הפעם הראשונה מזה 36 שנים שהמדינה משתתפת במשחקי המונדיאל | צלום: טוויטר אוהדי פרו. הפעם הראשונה מזה 36 שנים שהמדינה משתתפת במשחקי המונדיאל, צלום: טוויטר

מיגואל רכש את הכרטיס ואז יצא במבצע ההשמנה שנמשך שלושה חודשים. למרבה המזל, הוא הצליח באמצעות אכילה מרובה של פחמימות להשיג את האישור הנדרש כי הוא אכן סובל מהשמנת יתר, מה שזיכה אותו בכרטיס הכניסה הנכסף למשחק בין נבחרות פרו לדנמרק בשבת.

לדבריו, אמו חששה מאוד לבריאותו, אך הוא מקפיד לשחות 2 ק"מ ביום.

לא רק מיגואל הלך רחוק כדי לרכוש כרטיס למונדיאל. "אני מכיר אנשים שמכרו את המכוניות שלהם", סיפר איש עסקים מלימה, לעיתון ארגנטינאי. "ואחד מהחברים שלי שקל גם לשבור רגל כדי לקנות כרטיס ביציע הנכים, אבל לא היה לו אומץ".

בגביע העולם שנערך בברזיל ב-2014, אנשים הגיעו בכיסאות גלגלים ליציע המיועד לאנשים עם מוגבלויות, אבל כאשר פורסמו תמונות שלהם מתרוממים במושב כדי להריע לנבחרות שלהם, הדבר עורר תגובות זועמות. השנה, פיפ"א דרשה אישורים רפואיים על מנת לרכוש כרטיס כזה, מה שחייב אנשים כמו מיגואל לנקוט גישה דרסטית למדי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות