אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי השליטה בג'נרל טרייד נחקרו במשטרה בחשד לעבירות מרמה צילום: עמית שעל

בעלי השליטה בג'נרל טרייד נחקרו במשטרה בחשד לעבירות מרמה

במפלג הונאה של מחוז ת"א בודקים בין היתר את משיכות הכספים בהיקף של מיליוני שקלים שביצעו דוד רוז ושותפו שגיא קדם מחשבון בבנק ברקליס שאליו הועברו כספי הסוחרים. רוז מבקש מביהמ"ש לטוס עם רעייתו לחופשה בוינה "להפוגה קצרה לאיסוף כוחות". המפרק הזמני: "חשש שיבצע פעולות בנכסים ובכספים בחו"ל"

17.06.2018, 13:52 | תומר גנון

קריסת ג'נרל טרייד: המשטרה חקרה לאחרונה באזהרה את דוד רוז (רוזנצוויג) ושגיא קדם, בעלי השליטה בפלטפורמת הסחר בבורסה בארה"ב, בחשד לביצוע עבירות מרמה.

קראו עוד בכלכליסט

במפלג הונאה של מחוז ת"א במשטרה שמנהל את החקירה מתמקדים בין היתר במשיכות ותשלומים שביצעו השניים מחשבון בבנק ברקליס שאליו הועברו מיליוני שקלים מכספי הסוחרים. עובדים נוספים בחברה נחקרו בתיק שמלווה על ידי פרקליטות מחוז ת"א (פלילי).

על פי דו"חות של המפרק הזמני של ג'נרל טרייד, עו"ד עדי פיגל, החברה חייבת כ-30 מיליון שקל לכ-400 סוחרים. על פי הדו"ח, בעלי השליטה הודו בחקירתם בפני המפרק הזמני כי כספי הלקוחות מעולם לא הופקדו בחשבונות נפרדים, וכן שהם עשו שימשו בכ-5 מיליון דולר להשקעות שונות שבוצעו בחו"ל ונרשמו על שם בעלי השליטה באופן אישי. כספים שאינם קיימים יותר.

"מדובר בפרשה חמורה ביותר של פשיעה כלכלית בשיטת הפירמידה", כתב עו"ד פיגל בדו"ח, "וזאת – בין אם בעלי השליטה התכוונו מראש לגנוב כספי לקוחות (טענה המוכחשת על ידם) ובין אם לגרסת בעלי השליטה 'נעשו טעויות עסקיות, משיקולים לא נכונים: ערבוביה בין הכספים של לקוחות לרווחים של החברות, ושימוש בחלק מהכספים כדי לממן את הפעילות של החברות".

דוד רוז רוזנצוויג, צילום מסך יוטיוב דוד רוז רוזנצוויג | צילום מסך יוטיוב דוד רוז רוזנצוויג, צילום מסך יוטיוב

רוז רוצה לחו"ל, המפרק הזמני מתנגד

 

בתוך כך, רוז פנה בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בת"א וביקש לטוס בחודש יולי עם אישתו לשני לילות בוינה אוסטריה לצורך, "הפוגה קצרה לאיסוף כוחות". החופשה לדבריו היא במסגרת הטבה לעובדי חברת הפניקס שבה אישתו עובדת. "מאז הינתן צווי הפירוק וקריסת העסקים", כתב רוז לבית המשפט, "נתון המבקש ללחצים כבדים, הכפשות והשמצות ולא רק מהסובבים אותו חיצונית ואף לאיומים פיזיים מאלה שטוענים שנפגעו. סביבת חיים עוינת זו מתחילה לחלחל לתוך חיי המשפחה הפרטיים והשפעתה לא טובה".

עו"ד פיגל הגיש ביום שישי התנגדות לבקשה. לדבריו הוא מבצע בשבועות האחרונים בעצמו חקירות אינטנסיביות לגבי הקריסה, ורוז אשר כבר נחקר במשרדו מספר פעמים צפוי להיחקר עוד - פעמיים לפחות רק השבוע. לגבי הדרישה של רוז לצאת לחו"ל עם אישתו, ציין המפרק כי היא נסעה לאחרונה לחופשה בברצלונה ואף צירף תמונות שהעלתה משם בעמוד הפייסבוק שלה.

המפרק הזמני עו"ד עדי פיגל. חשש לביצוע פעולות להסתרת הכספים בחו"ל המפרק הזמני עו"ד עדי פיגל. חשש לביצוע פעולות להסתרת הכספים בחו"ל המפרק הזמני עו"ד עדי פיגל. חשש לביצוע פעולות להסתרת הכספים בחו"ל

פיגל הוסיף שיש לאסור את יציאתו לחו"ל מחשש שיבצע פעולות בנכסים ובכספים שייתכן שנמצאים בחו"ל. "רובם ככולם של כספי הלקוחות נותבו על ידי רוז ושותפו לחו"ל לחשבון הלקוחות בבנק ברקליס", כתב פיגל, "ומחשבון זה ניתבו רוז ושותפו את כספי הלקוחות למקומות אחרים בחו"ל, לשיטת רוז בעיקר לביצוע השקעות חדשות שנעשו על ידם בחו"ל ונרשמו על שמם באופן אישי".

עו"ד פיגל הוסיף כי במצב זה קיים חשש כי: "יבוצעו על ידו פעולות להסתרת הכספים המצויים בחו"ל, ובהקשר זה נזכיר כי יעד הטיסה המבוקש (וינה) מצוי כשעתיים וחצי נסיעה בלבד מבודפשט בה התנהלה פעילות ערה של רוז ושותפו כולל עשרות טיסות שבוצעו על ידי קדם לחו"ל לצורך פעילות זו".

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, איריס לושי-עבודי, ביקשה הבוקר את התייחסות של רוז לדברים. "עולה כי המבקש אינו משתף פעולה באופן מלא עם המפרק הזמני ונמנע ממסירת מסמכים בנוגע לכספי החברות, וכי החקירות בעניינו בעיצומן (...) בנסיבות אלה נראה כי החשש עליו הצביע המפרק הזמני בתגובתו הראשונית, אינו חשש של מה בכך". השופטת ביקשה בנוסף מרוז להציג בטחונות וערבויות מתאימות להבטחת שובו לארץ ולמניעת סיכול החקירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
איפה הצדק והמוסר. דודו משחק בכולם
איך הוא לא בכלא. מאות משפחות בניהן אני איבדנו הכל בלי שום סיבה. הרשויות מנמנמות ודודו חי כרגיל אישתו יעל שותפה לפשע מטיילת בעולם ובאילת והכל ממשיך כרגיל. למה? כל חיי נהרסו אין ביכולתי לעשות כלום אז איפה המדינה. הבן אדם תכנן תרמית גדולה והעלים כספים בכל מדינה מתוקנת הוא כבר היה בכלא גם אשתו וגם העובדים שלו ששתפו פעולה. מרגישה חסרת אונים לחיות פה.
בשם הצדק  |  20.06.18
לכל התגובות