אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו לוחץ על החרדים להגיע להסכמה על "חוק הגיוס" - בתוך שבועיים צילום: אי פי איי

נתניהו לוחץ על החרדים להגיע להסכמה על "חוק הגיוס" - בתוך שבועיים

הצעת החוק תונח על שלחן הכנסת בתחילת יולי, במטרה להצביע עליה במהירות. הכוונה היא להקים ועדה מיוחדת שתחוקק את החוק בטרם יציאת הכנסת לפגרת הקיץ. לפי גורמים בקואליציה, ניתן להגיע להסכמה על חקיקת החוק ובכלל זה על הכנסת שינויים בו

17.06.2018, 15:46 | צבי זרחיה

רה"מ בנימין נתניהו לוחץ על החרדים להגיע להסכמה לחקיקתו של "חוק הגיוס". בישיבת ראשי הקואליציה שנערכה היום (א') אמר נתניהו כי צריך לגמור את הנושא בהקדם וזאת כדי להעביר את החוק במושב הנוכחי. צריך לקבל החלטות, לייצר הסכמות ולהביא את הצעת החוק לאישור הממשלה בתוך שבועיים.

יצוין, כי יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי וסגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) נעדרו מהישיבה ובעצם לא חלה בה התקדמות.

קראו עוד בכלכליסט

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שאליה כפוף ליצמן החליטה להתנגד לנוסח החוק שהוצע בשבוע שעבר על ידי הצוות המקצועי של משרד הביטחון, בשל העיצומים הכלכליים על אי עמידה ביעדי הגיוס.

בנימין נתניהו , צילום: אי פי איי בנימין נתניהו | צילום: אי פי איי בנימין נתניהו , צילום: אי פי איי

באופן רישמי בש"ס ממתינים להחלטת מועצת חכמי התורה ואילו דגל התורה - סיעתו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מסיעת דגל התורה (המרכיבה את יהדות התורה יחד עם אגודת ישראל) סבורים שניתן לקדם את החוק.

הצעת החוק תונח על שלחן הכנסת בתחילת יולי 2018 במגמה להצביע עליה במהירות. הכוונה היא להקים ועדה מיוחדת שתחוקק את החוק בטרם יציאת הכנסת לפגרת הקיץ ב-18 ביולי 2018. גורמים בקואליציה אומרים כי ניתן להגיע להסכמה על חקיקת החוק ובכלל זה על הכנסת שינויים בו. השאלה היא האם ליצמן וראשי אגודת ישראל יתמכו בכך, והאם רה"מ נתניהו לא ינצל את המשבר להקדמת הבחירות.

עוד אומרים בקואליציה, כי לחילופין ניתן לפנות לבג"ץ בבקשה שיעניק דחייה לחקיקת החוק החדש. בג"ץ הקצה לממשלה אורכה לחוקק חוק גיוס חדש עד ספטמבר 2018.

בכירים בליכוד חוששים שהקדמת הבחירות על רקע "חוק הגיוס" יגדילו את התמיכה ביו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, שירד באחרונה בסקרים מ-25 ל-18 מנדטים.

בסביבת שר הביטחון אביגדור ליברמן אמרו כי "זו הצעת החוק הכי מקצועית והכי ממלכתית והיא נהנית מקונצנזוס רחב בכל הקשת הפוליטית - קואליציה ואופוזיציה. אם תהיה בקשה מסוימת לגבי נוסח החוק, נחזיר אותה לדיון בועדה של צה"ל ומשרד הביטחון. זה חוק מקצועי וחשוב לשמור אותו כזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות