אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל מצמצמת את אחזקותיה באג"ח הממשלתיות צילום: יח"צ

מגדל מצמצמת את אחזקותיה באג"ח הממשלתיות

חברת הביטוח הגדולה בישראל בחיסכון ארוך הטווח הודיעה על מדיניות השקעות חדשה. הציבור עצמו ממשיך להאמין באג"ח הממשלתיות

18.06.2018, 08:36 | רחלי בינדמן

האם במגדל חוששים מעליית תשואות באג"ח הממשלתיות? באחרונה דיווחה חברת הביטוח הגדולה בישראל בתחום החיסכון ארוך הטווח, כי היא מעדכנת את מדיניות ההשקעות שלה, ותקטין את החשיפה לאג"ח ממשלתיות.

מידי שנה בסוף ינואר נדרשות חברות הביטוח לדווח על מדיניות השקעות צפויה, ובה היקף חשיפה צפויה למניות, אג"ח ממשלתיות, אג"ח קונצרניות, נדל"ן וכו', בטווחי סטייה של 5% לכל כיוון. במקרה של סטייה מהטווחים, נדרשת החברה להוציא עדכון של מדיניות ההשקעה.

קראו עוד בכלכליסט

בימים הקרובים תיכנס לתוקף הודעת מגדל על עדכון מדיניות ההשקעות שפרסמה במאי. לפי העדכון, שיעור החשיפה הצפוי לאג"ח ממשלתיות בפוליסות ביטוחי המנהלים המשתתפות ברווחים (קרן י') - מוצר הדגל שלה, שבו מנהלת מגדל 63 מיליארד שקל (תיק ביטוח המנהלים הגדול בענף) - יתעדכן מ־15% בטווח סטייה של 10%–20%, ל־11% בטווח סטייה של 6%–16%. נכון לסוף 2017, עמד שיעור החשיפה לאג"ח ממשלתיות על 12.8%.

שיעור החשיפה למניות יישאר ללא שינוי, ויעמוד על 37% בטווח סטייה של 31%–43%, כשנכון לסוף 2017 עמדה החשיפה על 37%. שיעור החשיפה לאג"ח קונצרניות יישאר על 36%, בטווח סטייה של 30%–42%, כשנכון לסוף 2017 עמדה החשיפה על 33.9%.

בעוד שברבעון הראשון נרשמו רווחי הון באג"ח הממשלתיות הארוכות על רקע ירידה בעקום הריבית, מתחילת הרבעון השני סביבת הריבית עולה מעט, ונרשמו הפסדי הון קלים באג"ח הממשלתיות. בסוף השבוע עודכנה הריבית בארה"ב ב־0.25% על ידי הבנק המרכזי, והיא בטווח של 1.75%–2%, כשבבנק צופים עוד שתי העלאות השנה.

 

בישראל לא צפויה העלאה דומה, וההעלה בארה"ב כבר תומחרה במחירי האג"ח הממשלתיות. עם זאת, בשוק כבר לא צופים רווחי הון באג"ח הממשלתיות הארוכות, ומעריכים כי הריבית צפויה לעלות. נכון למאי היתה האינפלציה בישראל 0.5%, בהתאם לתחזיות. ככל שהריבית תמשיך לעלות, עשויים להירשם הפסדי הון באג"ח הממשלתיות הארוכות.

בזמן שבמגדל מקטינים חשיפות, הציבור רואה באג"ח הממשלתיות חוף מבטחים בזמן של תנודתיות בשווקים. לפי נתוני מיטב דש, קרנות הנאמנות המתמחות בהשקעה באג"ח מדינה ממשיכות במומנטום חיובי, אם כי מציגות ירידה בקצב הגיוסים ל־35 מיליון שקל בשבוע החולף.

במגדל אישרו את הפרטים, והסבירו כי מדיניות ההשקעות ל־2018 עודכנה כך שהצטמצמה חשיפה לאג"ח הממשלתיות בשל תשואות נמוכות. לדברי החברה, החשיפה עברה לאפיקים השונים באופן מפוזר, חלקם גם בנכסים לא סחירים.

שלמה אליהו , צילום: יח"צ שלמה אליהו | צילום: יח"צ שלמה אליהו , צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות