אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחוקקים בארה"ב: האם אלקסה של אמזון היא סכנה לפרטיות? צילום: Amazon

מחוקקים בארה"ב: האם אלקסה של אמזון היא סכנה לפרטיות?

שני סנאטורים החברים בוועדת הפרטיות והטכנולוגיה של הסנאט העבירו לאמזון שאלות בנוגע לנהלי איסוף המידע שהיא מבצעת דרך הרמקולים החכמים שלה. זאת, בעקבות תקרית מהחודש שעבר בה הקליט רמקול אקו שיחה פרטית בין שני משתמשים ושלח אותה למשתמש אחר

18.06.2018, 10:34 | עומר כביר
אמזון נדרשת להשיב על שאלות בנוגע לסוגיות פרטיות משתמשים בפעילות רמקולי אקו מתוצרתה. זאת, בעקבות תקרית מהחודש שעבר במסגרתה הרמקול החכם הקליט שיחות פרטיות של בני זוג מאורגון, ושלח אותן למכר שלהם ללא ידיעתם.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של בלומברג, הסנאטור הרפובליקני ג'ף פלייק, יו"ר ועדת פרטיות, טכנולוגיה ומשפט בסנאט והסנטור הדמוקרטי כריס קונס, שחבר בוועדה, פנו למייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס בבקשה לקבל מידע על המאפיינים הטכניים ותכונות הפרטיות של מכשירי אקו של הסייענית החכמה אלקסה.

רמקול האקו של אמזון, צילום: amazon רמקול האקו של אמזון | צילום: amazon רמקול האקו של אמזון, צילום: amazon

"דיווחים אחרונים העלו שאלות רציניות לגבי האופן שבו אמזון אוספת ומאחסנת מידע קולי, ומה הצעדים שננקטים כדי לוודא שהמידע הזה לא משותף ללא הסכמת הלקוחות", מסר קונס בהודעה לעיתונות. "לאנשים יש זכות לדעת איך נעשה שימוש במידע שלהם וכיצד מגינים עליו".

פלייק הוסיף: "מכיוון שטכנולוגיות אלו כל כך חדשות, לא ברור איך המכשירים הללו עובדים ואילו צעדים ננקטים כדי להגן על פרטיות הלקוחות. אני רוצה לעבוד עם אמזון ועם חברות אחרות כדי למצוא דרכים שיאפשרות לטכנולוגיות אלו לשגשג".

תגובת אמזון לא התקבלה. בעקבות התקרית שהביאה לפנייה אמרה החברה בחודש שעבר שמדובר בתוצאה של צירוף מקרים לא שגרתי. הרמקול התעורר אחרי ששמע מילה בשיחה בין בני הזוג שנשמעה כמו "אלקסה" - מילת ההפעלה הקבועה של הרמקול החכם - והחל להקליט. לאחר מכן שמע הרמקול "שלח הודעה", ושאל "למי?". הזוג המשיך לדבר והמערכת פירשה חלק מהשיחה ביניהם כזהות של אדם בספר הכתובות. אלקסה שאלה אז בקול רם אם הם רוצים לשלוח את ההודעה לאיש הקשר, ושמעה "נכון" כחלק משיחת הרקע.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות