אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כל מה שרציתם לשאול על שוק השכירות צילום: שאול גולן

כל מה שרציתם לשאול על שוק השכירות

האם המחירים עולים, איך משפיעה Airbnb על השוק ומה אפשר לעשות כדי להסדיר אותו - פאנל מיוחד על שוק השכירות למגורים

18.06.2018, 12:30 | ענבל עומר

מה קורה בשוק השכירות למגורים? מנתוני הלמ"ס עולה כי בשנה האחרונה חלה עלייה של כ-2% במחירי השכירות, אך מאז 2015 נרשמה עלייה משמעותית במחירים ברחבי הארץ, כך על פי נתוני יד 2 שבדקו את המחיר הממוצע של דירת 4 חדרים בערים מרכזיות ברחבי הארץ.

על רקע בריחת המשקיעים משוק השכירות והאטה בשוק הדיור הכללי עולה השאלה - האם חלה האצה במחירי השכירות? בשבוע שעבר פורסם סיכום דיוני הריבית בבנק ישראל, שם מאותתים כי מסתמנת האצה מסוימת בקצב העלייה בשכר הדירה.

לאן הולך שוק השכירות, צילום: שאול גולן לאן הולך שוק השכירות | צילום: שאול גולן לאן הולך שוק השכירות, צילום: שאול גולן

בפאנל מומחים שקיימנו בנושא השכירות השתתפו אוהד דנוס, יו"ר לשכת השמאים לשעבר, ענת ריזנברג, זכיינית רשת "אנגלו סכסון" וענת דניאלי, כתבת נדל"ן של כלכליסט. הדיון עסק בשאלה האם אנו צפויים לראות עלייה משמעותית יותר במחירי השכירות בשנים הקרובות, כיצד משפיעה תופעת ה-Airbnb על השוק ומה נכון לעשות כדי להסדיר את השוק הפרוץ הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
המחיר של הדירה מנופח במדינת ישראל .מהמון גורמים
אבל אני לו מבינה למה מתווכים גובים 2 אחוז פלוס מעמ על דירה משני הצדדים שזה לבד 5 אחוז ממחיר הדירה .זה שוד לאור יום .הרי עורך דין שלמד 7 שנים עשה סטג' 3 שנים לוקח חצי אחוז על עיסקה במכירה .ועדין חי עים זה ומחזיק מישרד פקידה וכו .... בנוסף לזה הם מוסיפים למחיר הדירה עוד איזה 5 אחוז על המחיר המבוקש והרי לכם עליה של 10 אחוז לדירה שיצאה לשוק ליפני דקה וחצי . זה הניפוח שלא צריך להיות ובממשלה שמחוברת למציאות !!! מיד להגביל דמי תיווך על מכירה ל חצי אחוז . גם כך שוק רותח ולא כדאי שיהיה מושפע מעוד גורם
מור  |  23.06.18
2.
לעזוב וזהו
נשוי פלוס ילדה הייטקיסט מתקרב ל40 עם 500 אלף שקל בערך מה שהיה לאחותי להורים שלי ולכל ישראלי שהתחיל את חייו לפני שנת 2008 ההבדל הוא שכולם התחילו את חייהם ואני וכל הדור שלי מחפשים לעזוב אין לי דירה ולא תהיה לי דירה אין לי בית לילדה שבוכה כל פעם שעוזבים דירה בעלי בתים קורעים אותי ואני נאלץ להחליף נכסים כל שנתיים אין לי שקט אין לי בטחון כלכלי אין לי בטחון תעסוקתי אין לי בטחון אישי נמאס !!!! מ2012 יושב ומחכה ליום שאוכל לחשוב שגם לי תהיה משפחה לא הייתי בחול מ 2002 נוסע על רכב בן 20 טלפון בן 5 מסעדה רק בתן ביס פעם בחודש !! שלא יבלבלו לכם את השכל למי שאין הורים וקשרים לא יכול להגיע פה לכלום המלצה לכל מי שהוא ממוצע ומטה במדינה פשוט עזבו הכל ועופו מפה ! לא תגיעו פה לכלום אתם פה כדאי לשרת את מי ששיש לו הם צריכים מישהו שיוציא את האשפה הם צריכים מישהו שימלצר להם הם צריכים מישהו שינקה אחריהם וימכור להם בסופר פארם ובסופרים זה למה אתם פה ומורשים לנשום עזבו למקום שיכבד את הצרכים המינימלים של אנשים מקום ששמסתכל על כולם כאנשים
ישראל גמרניק  |  18.06.18
לכל התגובות