אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יזמים ישראלים יוכלו לקבל אשרת עבודה בארה"ב על בסיס השקעה צילום מסך: barcelona-home

יזמים ישראלים יוכלו לקבל אשרת עבודה בארה"ב על בסיס השקעה

ועדת הפנים של הכנסת אישרה תקנות חדשות, שנבנו בשיתוף עם הממשל האמריקאי. הן יאפשרו לציבור המשקיעים בשתי המדינות לקבל אשרות עבודה במסלול פשוט גם בארה"ב וגם בישראל. התנאים הם הוכחת הון זמין ויצירת משרות חדשות

18.06.2018, 15:45 | מאיר אורבך

ועדת הפנים של הכנסת אישרה היום (ב') את התקנות לאשרת עבודה למשקיעים ישראלים בארה"ב. מדובר בהסכם הדדי, לפיו לראשונה יוכלו אזרחי ישראל וארה"ב להשקיע ולקבל אשרת עבודה ע"ב השקעה בלבד. 

קראו עוד בכלכליסט

עד כה, ישראלים שרצו לקבל אשרה עבודה בארה"ב - גם לצורך פתיחת עסקה - נאלצו לעמוד בתנאי סף מחמירים כגון הוכחת ידע ייחודי, הישגים יוצאי דופן, ותק תעסוקתי או הוכחה לביצוע סחר ממשי בין המדינות בעבר. כעת, מותנית קבלת האשרה בעיקר בהוכחת הון עצמי מספק, בצירוף הבטחת תעסוקה לאזרחים אמריקאים.

חיים קלים יותר למשקיעים זרים - ומקומיים, צילום מסך: barcelona-home חיים קלים יותר למשקיעים זרים - ומקומיים | צילום מסך: barcelona-home חיים קלים יותר למשקיעים זרים - ומקומיים, צילום מסך: barcelona-home

הממשלה אישרה את התקנות הללו עוד בינואר 2017, אך היות ובישראל לא היה קיים מסלול של מתן אשרת עבודה לאזרח זר ע"ב השקעה, היה צורך בביצוע שורת תיקונים ארוכה ואישורה בידי ועדת הפנים של הכנסת.

אישור מתווה האשרה פותח דלת למשקיעים פרטיים וחברות שישקיעו בארה"ב בכל תחום עסקי בהיקפים שיביאו ליצירת מקומות עבודה לעובדים אמריקאים. בכלל זה חברות סטארט-אפ ישראליות, אנשי עסקים, יהלומנים, חברות שיווק, נדלן וגיוס הון.

עו"ד צבי קן תור, שותף במשרד עוה"ד קן תור & עכו, הסביר כי קידום האמנה נעשה בתאום עם רשות האוכלוסין. כדי לקדם את התהליך גויסה גם אייפק, שפעלה להגשת חוק קצר וספציפי שמעניק אשרות לאזרחי ישראל ונחתם בידי ממשלת אובמה ב-2012. לדברי עו"ד קן תור, ישראל תהפוך למדינה ה-40 עימה יש לארה"ב הסכם אשרות שכזה.

ישראלים יוכלו להתחיל להגיש בקשות לקבלת האשרה תוך חודשים ספורים, לאחר שהרשויות בארה"ב יאשרו סופית את נוסח התקנות בישראל. התקנות יוצרות מצב בו לראשונה בהיסטוריה של ישראל, יוכלו רק אזרחי ארה"ב להישאר בארץ לתקופה של יותר מ-63 חודשים, ובני הזוג שלהם יוכלו לקבל אשרת עבודה כללית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות