אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר החקלאות אורי אריאל חתם על הצו להעלאת מחירי מוצרי החלב בפיקוח ב-3.4% צילום: אלכס קולומויסקי

שר החקלאות אורי אריאל חתם על הצו להעלאת מחירי מוצרי החלב בפיקוח ב-3.4%

לכלכליסט נודע כי שר החקלאות אורי אריאל חתם על צו הפיקוח על המחירים הכולל התייקרות בשיעור של 3.4% במוצרי החלב שבפיקוח. הצו עבר לשר האוצר כחלון, שנדרש לחתום אף הוא כדי שהצו ייכנס לתוקף

18.06.2018, 15:59 | נורית קדוש
מחירי החלב יעלו בימים הקרובים. לכלכליסט נודע כי שר החקלאות אורי אריאל חתם על צו הפיקוח על המחירים הכולל התייקרות בשיעור של 3.4% במוצרי החלב שבפיקוח. כעת עבר הצו החתום לשר האוצר משה כחלון, הנדרש לחתום אף הוא בכדי שהצו וההתייקרויות יכנסו לתוקף. בדיון שהתקיים הבוקר (ב) בוועדת הכספים של הכנסת, זכתה תנובה לתמיכה מכל חברי הוועדה שקבעו כי על כחלון לאשר באופן מיידי את ההתייקרות. כחלון צפוי לחתום על הצו בימים הקרובים, שאם לא כן, יידרש לבצע העלאת מחירים גבוהה יותר לצרכן. זאת נוכח התייקרות צפויה של 8.52% במחיר המטרה שייכנס לתוקף בעוד כשבוע וחצי.

לאחר עדכון מחיר, תעלה שקית חלב 3% 5.17 שקל לעומת 5 שקלים מחירה היום. חמאה במשקל 100 גרם תעלה 3.94 שקל לעומת 3.8 היום. גבינה צהובה עמק במשקל תעלה 42.70 שקל לק"ג לעומת 41.3 היום ומחיר גבינה לבנה יהיה 4.75 במקום 4.6.

מוצרי חלב, צילום: מיקי נעם אלון מוצרי חלב | צילום: מיקי נעם אלון מוצרי חלב, צילום: מיקי נעם אלון

בדיון שהתקיים הבוקר הודיע משה גפני יו"ר הוועדה למירב בן ארי מכולנו כי לשר האוצר משה כחלון כי בפניו עומדות שלוש אפשרויות: לחתום על המלצת ועדת המחירים להעלות מחירי מוצרי החלב שבפיקוח ב- 3.4%, או להעלות בשיעור נמוך יותר של כ-3% או שיאלץ להתמודד עם הוראת שעה שתקבע כי המחיר לצרכן יעלה בהתאם להעלאת מחיר המטרה וללא צורך בחתימת שרי האוצר והחקלאות. קודם לכן אמרה מירב בן ארי כי הנושא קרוב לפתרון: "מתנהלים מגעים לסיים את הטיפול במחיר החלב. ששר החקלאות יחתום על המלצת ועדת המחירים ויעביר את זה חתום לכחלון ונסיים עם העניין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות