אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקס בפרלמנט: מיני סדרה חדשה וסוערת של ה-BBC צילום: באדיבות yes

סקס בפרלמנט: מיני סדרה חדשה וסוערת של ה-BBC

יו גרנט הוא ליהוק מושלם במיני־סדרה מצחיקה של ה־BBC על פרשת סקס היסטורית בפרלמנט האנגלי

19.06.2018, 08:29 | דנה קסלר

אחת הסדרות הבריטיות המצופות ביותר של השנה, שחוזרת לאחת משערוריות הסקס הגדולות בהיסטוריה של הפוליטיקה האנגלית, עולה הערב לשידור ב־yes לונדון. מדובר במיני־סדרה בת שלושה חלקים של ה־BBC, “שערורייה אנגלית למדי”, בכיכובו של יו גרנט.

על פי ההאשמות שעלו בשנות השבעים, חבר הפרלמנט הנשוי והכריזמטי ג’רמי תורפ, שהנהיג בזמנו את המפלגה הליברלית בארצו, החזיק במאהב צעיר בשם נורמן סקוט בשנות השישים — אז יחסים הומוסקסואליים עוד היו מחוץ לחוק באנגליה. לאחר סיום יחסיהם הפך סקוט המעורער בנפשו יותר ויותר אובססיבי ואיים לחשוף את מערכת היחסים שלו עם הפוליטיקאי.

לאחר שתורפ לא הצליח להשקיט את סקוט בשום צורה, הוא תכנן לרצוח אותו, מחשש שהרומן יתגלה. תורפ נשפט וזוכה, אך הפרשה גמרה את הקריירה שלו.

את המאהב הנוירוטי מגלם בסדרה בן ווישאו (“השעה”, “צדק פלילי”). הוא מוצלח למדי מלבד העובדה שניכר כי השחקן בן ה־37 הרבה יותר מדי מבוגר מכדי לגלם את המאהב הצעיר, לפחות בפרק הראשון, שבו אנחנו פוגשים אותו כנער אורוות סקסי בלי חולצה ולאחר מכן כדוגמן צילום לעת מצוא.

יו גרנט ב”שערורייה אנגלית למדי”. דרמה אפלה ומענגת ,  צילום: באדיבות yes יו גרנט ב”שערורייה אנגלית למדי”. דרמה אפלה ומענגת | צילום: באדיבות yes יו גרנט ב”שערורייה אנגלית למדי”. דרמה אפלה ומענגת ,  צילום: באדיבות yes

אם נצמדים לעובדות הביוגרפיות, גם יו גרנט הוא מבוגר מכדי לגלם את תורפ, שהיה בסך הכל בן 30 וקצת כשהרומן התרחש, אבל הליהוק הוא מושלם מכל בחינה שהיא. 57 שנותיו של גרנט מעניקות לו את חזות האשמאי הזקן שוודאי היתה מנת חלקו של תורפ הזחוח כבר בצעירותו. גרנט כמובן מומחה בגילום טיפוסי מעמד־גבוה מוגזמים, והסקנדל האישי שלו מוסיף נדבך נוסף לליהוק שלו לתפקיד. בניגוד לתורפ שהקריירה הפוליטית שלו נגמרה בעקבות הפרשה, קריירת המשחק של גרנט יצאה בשלום מזה שהוא נתפס בניינטיז עם המכנסיים למטה בעת שזונה שחורה עינגה אותו במכוניתו בשדרות הוליווד.

על פי הפרק הראשון, ”שערורייה אנגלית למדי“ היא דרמה קומית אפלה ומענגת. גרנט מתגלה בשיא כישוריו הקומיים, וגם התסריט והבימוי הם ללא רבב. הסדרה נכתבה בידי ראסל טי דיוויס (”קוויר בעיר“, ”דוקטור הו“) ובוימה על ידי סטיבן פרירס, שהיה מועמד לאוסקר על ”המלכה“ ו“הנוכלים“.

פרירס פרץ בשנות השמונים עם “מכבסה יפהפייה שלי” המספר על רומן בין פקיסטני צעיר לבין פאנקיסט אנגלי (דניאל דיי לואיס). פרירס עסק בהומוסקסואליות עוד כמה פעמים, אך הקריירה שלו לא התמקדה בזה, אלא נגעה בשורה של נושאים חברתיים גדולים. גם הפעם, הומוסקסואליות, פוליטיקה ומעמד חברתי מתערבבים יחדיו במיני־סדרה נהדרת על החברה הבריטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות