אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנים של מאבקים: הוועדה המחוזית ירושלים תקדם קו רכבת קלה ברחוב עמק רפאים צילום: עטא עוויסאת

אחרי שנים של מאבקים: הוועדה המחוזית ירושלים תקדם קו רכבת קלה ברחוב עמק רפאים

מדובר ב"קו הכחול", השלישי בבירה. לטענת הוועדה, היא מצאה בחלופה זו "יתרונות משמעותיים בהיבטים תחבורתיים, סביבתיים ואורבניים". זאת למרות התנגדות התושבים במקום

18.06.2018, 21:25 | ליאור גוטמן
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים, החליטה היום (ב') לקדם תוכנית לפיה קו רכבת קלה חדש יעבור ברחוב עמק רפאים. לטענת הוועדה, היא מצאה בחלופה זו "יתרונות משמעותיים בהיבטים תחבורתיים, סביבתיים ואורבניים", זאת על פני חלופות אחרות שהוצגו בפניה.

הקו המדובר מכונה "הקו הכחול", והוא אמור להיות קו הרכבת העירוני השלישי שיוצב בירושלים. אורך התוואי המקורי הוא כ-20 ק"מ והוא אמור לחבר באמצע העשור הבא את שכונת גילה, מרכז העיר ושכונת רמות. זרוע נוספת של הקו תנוע משכונת מלחה, דרך עמק רפאים, תיאטרון החאן ומשם עד שכונת רמות. הקו צפוי לשרת כ-250 אלף נוסעים ביום ולאורכו יוצבו 42 תחנות.

הפקדת תוכניות הקו בוצעה לפני יותר משנתיים, לא לפני שתושבי המקום הביעו תרעומת על הכוונה להציב רכבת שם. הוועדה המחוזית בחנה כמה חלופות, לרבות חציבת מנהרה או העתקת הקו, אולם ובסופם כאמור הוחלט לקדם את התוואי הנוכחי.

הרכבת הקלה בירושלים הרכבת הקלה בירושלים הרכבת הקלה בירושלים

שירה תלמי-באבאי מתכננת המחוז, הדגישה במהלך הדיון את תרומתו הרבה של הקו הכחול לירושלים: "מדובר בתוכנית המצעידה את העיר קדימה ותתרום לחיזוקה הכלכלי והחברתי של ירושלים. התוכנית מאפשרת לוועדה המחוזית לקדם את פיתוח העיר, תוך הישענות על מערכת תחבורה ציבורית יעילה לצד פיתוח מוקדי תעשייה, תעסוקה ומסחר. הקו צפוי לשפר באופן משמעותי את מערך התחבורה הציבורית בעיר ואת הקשר בין חלקיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות