אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלות שכרו של קובי הבר כמנכ"ל אי.די.אי ביטוח: עד 3.5 מיליון שקל בשנה צילום: צביקה טישלר

עלות שכרו של קובי הבר כמנכ"ל אי.די.אי ביטוח: עד 3.5 מיליון שקל בשנה

המנכ"ל הנכנס של חברת הביטוח יהנה משכר חודשי של 187 אלף שקל - אשר יגדל בהדרגה בשנה הראשונה, לאחר שיוכיח את עצמו בתפקיד; המנכ"ל הקודם רביב צולר, שנטש את ענף הפיננסים, ישתכר כמנכ"ל כיל שכר גבוה פי שלושה

19.06.2018, 15:42 | רחלי בינדמן

שכרו של מנכ"ל איי.די.איי ביטוח הנכנס מגיעה לאישור האסיפה הכללית. ביטוח ישיר מבקשת מבעלי מניות  באי.די.אי ביטוח, זרוע הביטוח של הקבוצה, לאשר את שכרו של המנכ"ל הטרי קובי הבר, לשעבר בכיר בבנק לאומי - 187 אלף שקלים בחודש.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשכר לתקופת ניסיון - במהלך 12 החודשים הראשונים להעסקתו של הבר בחברה יעלה שכרו באופן הדרגתי בשתי נקודות זמן - פעימה ראשונה לאחר חצי שנת עבודה ולאחר מכן בפעימה נוספת לאחר שנה.

החברה מתחייבת כי גם לאחר ההעלאות של השנה הראשונה, התגמול הכולל של הברה לא יעלה על פי 35 משכר העובד הזוטר בחברה. המשמעות בפועל - התגמול לא יחצה תקרת 3.5 מיליון שקלים בשנה.

לפי חוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים השכר אמנם אמור לעמוד על 2.5 מיליון שקל לכל היותר אלא שיש אפשרות לחרוג מהתקרה ובלבד שזו לא תעלה על פי 35 שכר העובד הזוטר ביותר - התוספת בשכר מעל 2.5 מיליון שקל לא תוכר לחברה כהוצאה ותספוג אם כן מיסוי מלא.

עלות העסקה החזויה להבר תעמוד על כ- 2.87 מיליון שקל בשנה, כאשר שהיחס בין עלות זו לעלות השכר החציונית והממוצעת בחברה עומדת על 1 ל-16 ו-1 ל-13 בהתאמה. אם עלות שכרו תגיע ל-3.5 מיליון שקל היחס יגיע ל-1 ל-19.5 ול1 ל-16 בהתאמה.

הבר החליף בתפקידו את רביב צולר, המנכ"ל המוערך שעבר לנהל את חברת כיל בתמורה לשכר הגבוה פי שלושה (עד 3.1 מיליון דולר) - כיל אינה כפופה למגבלת שכר הבכירים בהיותה גוף עסקי שאינו פיננסי.

   

קובי הבר , צילום: צביקה טישלר קובי הבר | צילום: צביקה טישלר קובי הבר , צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות