אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי מניות לג'ף בזוס: בטל את מיזם הריגול הממשלתי של אמזון צילום: רויטרס

בעלי מניות לג'ף בזוס: בטל את מיזם הריגול הממשלתי של אמזון

החברה מפתחת עבור הרשויות בארה"ב מערכת לזיהוי פני אזרחים ומעקב אחריהם, שמתבססת על מצלמות רחוב - בדומה למערכות הריגול הממשלתי בסין. עשרות בעלי מניות באמזון קראו לבזוס לוותר על המיזם - קריאה שנשמעה מ-70 ארגוני הגנת פרטיות בארה"ב

19.06.2018, 16:52 | יואב סטולר

קבוצה של כ-20 בעלי מניות באמזון קראו למנכ"ל אמזון ג'ף בזוס לבטל את פרויקט rekognition, במסגרתו מפתחת החברה עבור ממשלת ארה"ב טכנולוגיות לזיהוי פנים במרחב הציבורי. הקבוצה מצטרפת למספר ארגוני הגנת פרטיות אמריקאיים, שכבר קראו לחברה לעזוב את המיזם. נימוקם של המשקיעים: הנזק שעלול פרויקט כזה לגרום לבעלי המניות ולכלל האזרחים. 

קראו עוד בכלכליסט

בכמתב שנשלח לבזוס, עליו חתמו גם נציגי 70 ארגוני הגנת צרכנים, נכתב: "בעלי המניות האמורים של אמזון מודאגים ממצב בו התשתית הטכנולוגית לפיקוח ממשלתי שכזה עלולה לא רק להוות איום על פרטיות הלקוחות ובעלי עניין אחרים בכל רחבי ארה"ב, אלא גם להעלות סיכונים משמעותיים לחברה - דבר בעל השפעה רעה על ערך המניות שמגדיל את הסיכון הפיננסי של המשקיעים".

מצלמת רחוב, צילום: shutterstock מצלמת רחוב | צילום: shutterstock מצלמת רחוב, צילום: shutterstock

המחאה החלה בעקבות הסכם שת"פ בין אמזון ורשויות בארה"ב, במסגרתו תבנה עבורן מערכות לניטור המוני של אנשים על בסיס מצלמות רחוב. מדובר בתוכנה שסורקת את פני המצולמים, מזהה אותם ועוקבת אחריהם גם כשמדובר בקהל גדול. היא מסוגלת לזהות אדם גם אם שינה את מראהו, או כשחלק מפניו מוסתר.

המערכת, שנבחנת בימים אלה באורלנדו ובוושינגטון הבירה, דומה לפיתוחים דומים שכבר פעילים בקנה מידה גדול בסין - פיתוחים שזוכים לביקורות קשות מצד ארגוני הגנת פרטיות וזכויות אזרח. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות