אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל רשות המסים: "רשות המסים תהיה דגיטלית"

מנהל רשות המסים: "רשות המסים תהיה דגיטלית"

ערן יעקב הכריז בכנס שהתקיים היום על המהפכה הבאה ברשות: "נשקיע המון מאמצים להנגיש את השירותים שלנו. ולמה? מתוך תפיסה שככול שנפעל להעלאת אמון הציבור בעבודה, הרצון לשלם יהיה גבוה יותר"

19.06.2018, 17:51 | עמרי מילמן
"רשות המיסים תהיה הרבה יותר דיגיטלית. כך שאנשים רבים שמגיעים אלינו היום יוכלו לקבל את המידע בצורה נגישה יותר. בלי מילים מפוצצות כמו 'משלח יד' או בן זוג רשום' שאנשים לא מבינים מה זה", כך אמר היום מנהל רשות המסים ערן יעקב בכנס STEP הבינלאומי ה-19 שהתקיים בישראל.עוד התחייב יעקב כי "נשקיע המון מאמצים להנגיש את השירותים שלנו. ולמה? מתוך תפיסה שככול שנפעל להעלאת אמון הציבור בעבודה, הרצון לשלם יהיה גבוה יותר וכך ההכנסות והגבייה תהיה גבוהה יותר. אז איך עושים זאת? על ידי הגברת האמון".

קראו עוד בכלכליסט

מנהל רשות המיסים יעקב התייחס לשינויים הטכנולוגיים עליהם עובדים ברשות ואמר כי, "הרשות תרתום לשורותיה חלק גדול מהעולם הדיגיטלי, הביג דאטה והאנליטיקה כדי לאפשר אחוזי כיסוי גבוהים יותר. נגיע להרבה יותר נישומים ובצורה הרבה יותר טובה וממוקדת. וכך כשנגיע למי שלא משלם מס או מתחכם עם הרשות - נדע עליו הרבה יותר, ונאפשר למי שמשלם מס אמת פחות מגע. ואת זה עושים באמצעות אנליטיקה ובאמצעות מידע רב שכבר קיים. זה דיבידנד כפול. כי נשחרר את הנורמטיבים שמשלמים כחוק, ומי שבוחר שלא - נגיע אליו הרבה יותר".

ערן יעקב מנהל רשות המיסים ערן יעקב מנהל רשות המיסים ערן יעקב מנהל רשות המיסים

יעקב התייחס גם לסוגיית הפטור ממס ומדווח לעולים בחוק, שזכה לכינוי "חוק מילצ'ן" ואמר: "לעניין הפטור ממס לתושבים חוזרים - יש חקיקה היום והיא לא הולכת להשתנות בקרוב. רשות המיסים פעלה לביטול סעיף 14 ד', לעניין הארכה של הפטור (לעשר שנים נוספות-ע"מ). לא ביקשנו לגעת בפטור ממס של 10 שנים, אבל כן ביקשנו בחוקי ההסדרים האחרונים לשנות את החוק כך שנוכל לקבל דיווח על העסקים מעבר לים".

עו"ד פיני רובין: "מילצ'ן עשה את הסרט 'אישה יפה' ואני עשיתי את החוק היפה"

עו"ד פיני רובין, ראש משרד גורניצקי ושות', שקידם את אישור החוק השנוי במחלוקת בוועדת הכספים שהיטיב עם לקוחותיו אמר כי, "אחרי שספגתי קיטון רותחין אני רוצה לומר שגאוותי בו. ואם ישמע קולי נמצא פתרון להאריך אותו בעוד 10 שנים. הכינוי חוק מילצ'ן זה כינוי מוזר. הוא עשה את הסרט אישה יפה ואני עשיתי את החוק היפה. הבישול של החוק נעשה בשנת 2008, ואני חושב שאז לא הכרתי אותו ולכן לכרוך את חוק העולים במילצ'ן זה מופרך מיסודו. הרעיון שעמד מאחורי התיקון הוא רעיון שעדיין לא נס ליחו. וטוב אם קברניטי המיסים יבינו שיש לו תוחלת לא מבוטלת. והרעיון היה לגייס את אותו עושר ולהביא את העושר הזה למדינה. לפרוש לו מלכודת דבש של 10 שנים ואחרי זה הם יתאהבו להיות במדינה וירוממו את כלכלתה. מילצ'ן אפשר לומר שהיה היחיד שהיה מוכן לדברר את בואו לישראל לטובת המוניטין של ישראל. יש להם לאנשים אלה שובל ארוך של הוצאות. הם מזיזים את הכלכלה הישראלית והם מושכים אחריהם את הכלכלה. היו שמות מפוצצים. חלקם נשארו וחלקם לצערי עזבו. חלקם, בגלל ההתנהלות של רשות המיסים, אבל לא רק שלה. הם עזבו וכולנו הפסדנו".

עו"ד מאיר לינזן, המכהן גם כיו"ר STEP ישראל ושותף המנהל במשרד הרצוג פוקס נאמן התייחס בדבריו ליציבות בתחום המס. "בשנת 2009, לכבוד שנת היובל, רשות המיסים יצאו במשטר מס חדש, מסודר יותר. קבעו משטר מס גאוני. פשוט. אמרתי ללקוחות שיש להם פטור ממס לעשר שנים על הכנסות שנעשו מחוץ לארץ. היה גם סעיף 14 ד' שאמר שיש אפשרות להאריך את הפטור בתנאים שיקבע שר האוצר. המשטר הפשוט הזה הבהיר מאוד את המצב ועודד אנשים לעלות לישראל. לא רק מיליארדרים וטייקונים. בכובעי האחר אני נשיא הארגון העולמי של עורכי דין ומשפטנים יהודים. ואני אומר לכם - יש בעולם עלייה מאוד גדולה של אנטישמיות ויהודים רבים, מכל רחבי העולם, רוצים לעלות לישראל. בניגוד למדינות אחרות שמעודדות אנשים פרטיים בעלי אמצעים לבוא, כאן רק יהודים זכאים לעלות לישראל. בעבר שאל אותי חבר כנסת אם אין לי בעיה שמישהו שרק עלה יקבל הטבות, על חשבון האחרים. עניתי לו שלא ולשמחתי הוא השתכנע. היום הוא נשיא המדינה, מר רובי ריבלין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות