אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן שישראל מתמהמהת: פרו תסמן מזון מזיק צילום: שאטרסטוק

בזמן שישראל מתמהמהת: פרו תסמן מזון מזיק

בעוד בישראל סימון המזון המזיק מתעכב, ממשלת פרו פרסמה בסוף השבוע את ההנחיות לסימון מוצרי מזון עתירי סוכר, נתרן, שומן טראנס ושומן רווי

20.06.2018, 08:50 | שירות כלכליסט

בעוד בישראל סימון המזון המזיק מתעכב, ממשלת פרו פרסמה בסוף השבוע את ההנחיות לסימון מוצרי מזון עתירי סוכר, נתרן, שומן טראנס ושומן רווי. בקטגוריה הזו נכללים מוצרי המזון המוצקים שרמת הנתרן בהם גבוהה מ־800 מ"ג ל־100 גרם, או שרמת הסוכר בהם גבוהה מ־22.5 גרם ל־100 גרם או שרמת השומן הרווי בהם גבוה מ־6 גרם ל־100 גרם (בדומה לריכוזים שיהיו חייבים גם בסימון בישראל, החל מ־2020). כמו כן, יסומנו משקאות שרמת הנתרן בהם גבוהה מ־100 מ"ג ל־100 מ"ל, רמת הסוכר בהם גבוהה מ־6 גרם ל־100 מ"ל ורמת השומן הרווי בהם גבוהה מ־3 גרם ל־100 מ"ל. בנוסף, כל מזון המכיל שומן טראנס יהיה חייב גם הוא בסימון.

קראו עוד בכלכליסט

הסימון בפרו יהיה בצורת מתומן, שבו יופיעו המילים "עתיר ב" ואחר כך המילים סוכר, נתרן או שומן רווי. המתומן יהיה חייב להופיע בחלק הקדמי של האריזה, מצד ימין למעלה ועל אריזות בכל הגדלים. עם זאת, בניגוד להצעה מוקדמת, צבעו לא יהיה אדום, אלא שחור או לבן.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

הממשלה בלימה קבעה לוח זמנים של 12 חודשים להטמעת הסימון, מיום ראשון האחרון, כלומר , ה־17 ביוני 2018, עד ה־17 ביוני 2019. בתום חצי השנה הראשונה יהיו חייבות יצרניות המזון בפרו להדביק מדבקה בצורת מתומן על האריזות, ועד סוף השנה שניתנה להן הסימון יהיה חייב להיות חלק אינטגרלי מהאריזה.

בנוסף, יהיו חייבות היצרניות להדפיס שורה של אזהרות על האריזה. בין היתר, יהיה חייב להופיע הכיתוב "יש להימנע מצריכת יתר" על אריזות מזונות שמכילים כמות גבוהה של נתרן, סוכר ושומן רווי. במזונות המכילים שומן טראנס יהיה חייב להופיע כיתוב "יש להימנע מצריכת שומן טראנס". כאשר המוצר מכיל שניים או שלושה מהרכיבים

המזיקים בכמות גבוהה מהרצוי, האזהרה "יש להימנע מצריכת יתר" תהיה חייבת להופיע מתחת למתומן. אם המזון מכיל את כל 4 הרכיבים המזיקים (נתרן, סוכר, שומן רווי ושומן טראנס) יהיו חייבים להופיע שני הכיתובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות