אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחזמר של בנדה: משה אשכנזי יככב ב"מיקה שלי" בהבימה צילום: עמית שעל

המחזמר של בנדה: משה אשכנזי יככב ב"מיקה שלי" בהבימה

כוכב "בשבילה גיבורים עפים" יעלה לראשונה על בימת התיאטרון הרפרטוארי במחזמר משירי יאיר רוזנבלום שיביים משה קפטן: "זה פסקול הילדות שלי"

20.06.2018, 08:22 | מאיה נחום שחל

בשבועות האחרונים הוא כיכב באחת הסדרות המדוברות “בשבילה גיבורים עפים”. עד שתעלה העונה השניה, בנדה, הלוא הוא השחקן משה אשכנזי, יעלה לראשונה על במת התיאטרון הרפרטוארי בהבימה במחזה המוזיקלי “מיקה שלי” משירי יאיר רוזנבלום, מאת גדי ענבר בבימויו של משה קפטן, לצדם של יובל דיין, רויטל זלצמן, מיקי קם ורותי נבון, שיעלה בסוף יולי.

“גבעת התחמושת”, “הייתי נער” ו”שלווה” הם רק חלק מהשירים שישתלבו בסיפור המתרחש בין שתי המלחמות ששת הימים ויום הכיפורים, במרכזה קבוצת צעירים לפני גיוס המתבגרת בעל כורחה. “לא חשבתי שהדבר הראשון שאעשה בתיאטרון יהיה מחזמר, אבל פה יש סיפור מאוד דרמטי וזו הצגה עם המון משמעות על הקיום שלנו כאן במדינה”, אומר אשכנזי ל”כלכליסט”. “השירים של רוזנבלום הם פסקול הילדות שלי, אז זה קנה אותי ברגע הראשון שקפטן פנה אליי”.

אשכנזי ב”בשבילה גיבורים עפים”: “התיאטרון זה הלחם והחמאה של השחקנים, זה הזמן הנכון עבורי”, צילום: קשת 12 אשכנזי ב”בשבילה גיבורים עפים”: “התיאטרון זה הלחם והחמאה של השחקנים, זה הזמן הנכון עבורי” | צילום: קשת 12 אשכנזי ב”בשבילה גיבורים עפים”: “התיאטרון זה הלחם והחמאה של השחקנים, זה הזמן הנכון עבורי”, צילום: קשת 12

הזמן הנכון לתיאטרון

 

המחזמר עלה לראשונה ב־2003 בבית צבי והגרסה הנוכחית היא עיבוד מחודש של שחר פנקס המותאם לסדרי הגודל של הבמה הגדולה בהבימה. במרכז העלילה מיקה (דיין) הנקרעת בין שתי אהבות — אהבת נעוריה גידי (נדיר אלדד) הלוקה בהלם קרב ובורח מהארץ, לבין ארי (מתן שביט), חוזר בתשובה איתו היא מתחתנת.

אשכנזי (35) נולד וגדל בעכו. אחרי הצבא עבר לתל אביב בה הוא מתגורר עד היום עם אשתו ובנו ובימים אלה ממש מצפה לתינוק נוסף. הוא בוגר בית הספר למשחק של סמינר הקיבוצים ואחרי שרשרת תפקידים מוצלחים על המסך בהם ב”אננדה”,”מטומטמת” ו”בשבילה גיבורים עפים” (“לא חוויתי עוצמות כאלה של תגובת קהל לפני כן”), הוא מרגיש שזה הזמן הנכון לשלב תיאטרון בחייו. “זה הלחם והחמאה של השחקנים. אני מרגיש שהבימה יכול להיות בית מופלא ומקווה שיתנו לי לעשות תפקידים קלאסיים קומיים כמו חנוך לוין ומולייר, אני חייב לציין שממש התגעגעתי לעבוד בקבוצה”.

משה אשכנזי. “השירים של יאיר רוזנבלום הם פסקול הילדות שלי”, צילום: עמית שעל משה אשכנזי. “השירים של יאיר רוזנבלום הם פסקול הילדות שלי” | צילום: עמית שעל משה אשכנזי. “השירים של יאיר רוזנבלום הם פסקול הילדות שלי”, צילום: עמית שעל

המצחיקן של החבר’ה

 

ב”מיקה שלי” הוא מגלם את מני המצחיקן של החבר’ה, “בחור עם הרבה רגש שבהקשר של השאלה שעולה במחזה האם טוב למות בעד ארצנו, הוא הולך על זה בעיניי עצומות ומתגייס למלחמה, זה חלק מהאופי שלו. אני הולך לשיר את ‘יפות יפות’ שכתב נסים אלוני לגששים וזה מרגש אותי מאוד”.

גם בחיים לדבריו היה המצחיקן של החבר’ה והומור הוא חלק מאוד משמעותי בחייו. בימים אלה הוא עובד גם על מופע סטנד־אפ אותו הוא כותב עם רן לוי והערב (21:00, איסמי סלמה, תל אביב) הוא יארח שחקנים וסטנדאפיסטים למרתון בדיקת חומרים. “אני מביא את החומרים מהקרביים שלי מהילדות ועד הבגרות”, הוא מספר, “הכול מגיע מדברים שקרו לי באמת כי אני לא אוהב לספר בדיחות שלא קשורות לחוויות אישיות. סיפור הגמילה שלי ממוצץ, למשל, שהיה כשסבתא שלי טחנה בשר במטבח וכשהיא סיימה היא אמרה לי ‘זהו, אין יותר מוצץ’, לקחה והכניסה אותו למטחנת בשר. אני זוכר את זה ממש, זו טראומה”.

לצד העבודה בתיאטרון אשכנזי לא מוותר על טלוויזיה ומתכונן גם לעונה השלישית של “מטומטמת”. בנוסף הוא כותב תסריט לקומדיה קולנועית הנמצא בשלבי פיתוח ולקראת גיל 40 הוא רוצה לעזוב הכול ולקחת את כל המשפחה לטיול במזרח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות