אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העימות הסתיים: מלאנוקס וסטארבורד הגיעו להסכם צילום: Omer Moshe T@L

העימות הסתיים: מלאנוקס וסטארבורד הגיעו להסכם

הקרן האקטיביסטית תמנה שלושה דירקטורים שייכנסו באופן מיידי לדירקטוריון - וזכות למינוי דירקטור נוסף אם מלאנוקס לא תעמוד ביעדים תפעוליים ל-2019-2018

20.06.2018, 07:28 | דרור רייך

לאחר חודשים של עימות מתוקשר - מלאנוקס והקרן האקטיביסטית סטארבורד (Starboard Value) מגיעות להסכם. כך מודיעה אתמול חברת השבבים הישראלית, בתום המסחר בניו יורק.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכמות בין הצדדים, 3 חברים חדשים מטעם הקרן, ג'ק לזר, ג'ון אולסון וגרג ווטרס, יצטרפו לדירקטוריון מלאנוקס. כמו כן, סטארבורד מקבלת זכות למינוי נציג נוסף מטעמה לדירקטוריון במקרה שמלאנוקס לא תעמוד ביעדי ביצוע תפעוליים מסוימים בשנים 2018 ו-2019. בהודעה לא פורטו היעדים האמורים.

ג'ון אולסון וגרג ווטרס יכהנו כדירקטורים בלתי תלויים מטעם סטארבורד, וג'ק לזר ישמש כדירקטור בלתי תלוי שעליו התקבלה הסכמה משותפת של מלאנוקס וסטארבורד. השלושה ייכנסו ללדירקטוריון מלאנוקס, באופן מידי. הדירקטורים דב בהרב, שי כהן וטום ריורדן יעזבו את הדירקטוריון של מלאנוקס. כמו כן, הדירקטור תום וותרפורד הסכים לכהן כיו"ר ועדת הביקורת עד ל-2 במרץ 2019, ובאותו מועד יעזוב את הדירקטוריון.

עוד נקבע בהסכמות כי סטארבורד, המחזיקה כיום ב-10.5% ממניות החברה, תתמוך בכל המועמדים של מלאנוקס באסיפה הכללית השנתית של 2018 שתתקיים ב-25 ביולי.

  

"אנו שמחים שהגענו להסכם זה עם סטארבורד ומקבלים בברכה את הדירקטורים החדשים לדירקטוריון של מלאנוקס", אמר יו"ר דירקטוריון מלאנוקס ארווין פדרמן. איל ולדמן, נשיא ומנכ"ל החברה, אמר כי "ההודעה היום משקפת את המחויבות המתמשכת שלנו ליצירת ערך לבעלי המניות". ולדמן ופדרמן הודו בדבריהם לדירקטורים הפורשים.

  

איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: אוראל כהן איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס | צילום: אוראל כהן איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: אוראל כהן

העימות עם סטארבורד

קרן סטארבורד רכשה כ-5 מיליון ממניות מלאנוקס והגיעה לאחזקה של כ-10% בחברה בנובמבר האחרון. ברבעון הראשון של 2018 היא רכשה עוד כ-400 אלף מניות של מלאנוקס ועלתה לאחזקה של כ-5.4 מיליון מניות שהן כ-10.5% מהחברה. 

סטארבורד טענה כי מלנאנוקס הציגה בשנים האחרונים ביצועים פיננסיים ותפעוליים חלשים, שהשתקפו במחיר המניה. הקרן הדגישה את הצורך בשינוי מהותי, שיוביל לשיפור משמעותי בתוצאות הכספיות. בין היתר טענה הקרן כי הוצאות המחקר והפיתוח של מלאנוקס גבוהות מדי, באופן שפוגע בשיעורי הרווחיות של מלאנוקס. במקביל הודיעה הקרן כי היא בוחנת גם אפשרות למכירת החברה.

הקרן כיוונה לבטן הרכה של מלאנוקס - רמת הרווחיות, שלא מצליחה להתרומם. החברה כן ביצעה מהלכים שהיו אמורים לשפר את הפן התפעולי. אלא שמהלכים אלה, ובעיקר רכישת איזיצ'יפ, לא הצליחו לייצר למלאנוקס מנועי צמיחה מהותיים.

לפי סטארבורד, מלאנוקס מחזיקה במבנה הוצאות מנופח ואינה מציגה רווחיות ראויה. לצד זאת נשמעו גם טענות כי הנהלת החברה אינה קשורה לבעלי המניות, בעיקר בחוסר נכונותה לחלק עודפי מזומנים באמצעות דיבידנד או רכישה עצמית - גישה שחיזקה את ביצועי החסר של המניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות