אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב פרשה ממועצת זכויות האדם של האו"ם: "גוף צבוע" צילום: רויטרס

ארה"ב פרשה ממועצת זכויות האדם של האו"ם: "גוף צבוע"

מזכיר המדינה האמריקני ושגרירת ארה"ב באו"ם הודיעו על הפרישה מהמועצה המקבלת החלטות רבות נגד ישראל. ניקי היילי תקפה: "מועצת זכויות האדם לא ראויה לשמה". בירושלים בירכו

20.06.2018, 09:26 | ynet
ארצות הברית מימשה את איומיה והודיעה הלילה (ד') על פרישתה ממועצת זכויות האדם של האו"ם. את ההודעה מסרו מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו ושגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

היילי אמרה במסיבת עיתונאים בוושינגטון: "במשך זמן רב מועצת זכויות האדם הגנה על מדינות שמפירות זכויות אדם באופן שיטתי". לדבריה, הארגון הוא "צבוע ושם את נושא זכויות האדם ללעג והוא כמו ביב שופכין". היא מנתה את ההחלטות נגד ישראל ואמרה כי מספר ההחלטות גבוה מזה שהתקבלו נגד איראן, סוריה וצפון קוריאה ביחד. היא הוסיפה כי ארה"ב פורשת כי למועצה נטייה כרונית לפעול נגד ישראל. "ההתמקדות הבלתי-פרופורציונלית והעוינות הבלתי נגמרת של המועצה כלפי ישראל מהווים הוכחה חותכת לכך שהיא פועלת ממניע פוליטי ולא מתוך הגנה על זכויות אדם", אמרה השגרירה היילי.

קראו עוד בכלכליסט

מועצת זכויות האדם של האו"ם, צילום: איי אף פי מועצת זכויות האדם של האו"ם | צילום: איי אף פי מועצת זכויות האדם של האו"ם, צילום: איי אף פי

היילי אמרה כי ארה"ב פורשת מהארגון מכיוון שלמדינות נוספות "לא היה את האומץ" לעזור לה ולערוך רפורמה בארגון שאותו כינתה "צבוע". שגרירת ארה"ב באו"ם חידדה את דבריה ואמרה כי למרות פרישת ארה"ב מהארגון, היא אינה פורשת ממחויבותה לזכויות האדם. השגרירה האמריקנית אמרה כי היא מתוסכלת מכך שמדינות בעלות תחושות זהות כלפי המועצה לא היו מוכנות לאתגר את הסטטוס-קוו שלה, או להציג את עמדתן אלא רק מאחורי דלתיים סגורות.

בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו בירכו על ההחלטה ומסרו כי "ישראל מודה לנשיא טראמפ, למזכיר המדינה פומפאו ולשגרירה היילי על החלטתם נגד הצביעות והשקרים של מועצת 'זכויות האדם' של האו"ם". עוד נמסר כי "במשך שנים, המועצה הוכיחה שהיא גוף מוטה, עוין ואנטי-ישראלי שבוגד במשימתו להגן על זכויות אדם".

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי בהכרזה על הפרישה ממועצת זכויות האדם, צילום: רויטרס שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי בהכרזה על הפרישה ממועצת זכויות האדם | צילום: רויטרס שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי בהכרזה על הפרישה ממועצת זכויות האדם, צילום: רויטרס

"במקום לעסוק במשטרים המפרים באופן סדרתי זכויות אדם, המועצה מתמקדת באובססיביות בישראל, הדמוקרטיה האמיתית היחידה במזרח התיכון. החלטת ארה"ב לפרוש מהגוף המוטה הזה מהווה אמירה חד-משמעית - עד כאן. ישראל מברכת על ההודעה האמריקנית", נמסר בנוסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות