אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסה גדולה למטבעות וירטואליים בדרום קוריאה: נגנבו לנו 30 מיליון דולר צילום: שאטרסטוק

בורסה גדולה למטבעות וירטואליים בדרום קוריאה: נגנבו לנו 30 מיליון דולר

האתר Bithumb הפופולרי במדינה הודיע שהוא משהה זמנית את שירותי המשיכה וההפקדה לאחר הגניבה. לדברי האתר, המטבעות הגנובים יכוסו על ידי העתודות של האתר עצמו ונכסי המשתמשים יעברו למקום בטוח

20.06.2018, 13:52 | שירות כלכליסט
שוב צרות בממלכת המטבעות הדיגיטליים: אתר המרת המטבעות הקריפטוגרפיים הדרום קוריאני Bithumb הודיע שהוא משהה זמנית את שירותי המשיכה וההפקדה שלו לאחר שנגנבו ממנו מטבעות קריפטוגרפיים בשווי 30 מיליון דולר. מנהלי האתר כתבו בטוויטר שהמטבעות הגנובים יכוסו על ידי העתודות של האתר עצמו, ושכל נכסי המשמשים שבו מועברים ל"ארנק קר" בטוח יותר. האתר לא ציין מתי ישוב לפעילות רגילה.

קראו עוד בכלכליסט

האקרים גנבו מטבעות וירטואליים (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק האקרים גנבו מטבעות וירטואליים (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק האקרים גנבו מטבעות וירטואליים (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

מוקדם יותר החודש, הודיע בטוויטר אתר המרה דרום קוריאני אחר וקטן יחסית בשם Coinrail, שהוא נפרץ על ידי האקרים, ושנגנבו ממנו כמה מטבעות פחות ידועים, כמו למשל Pundi X. מספר משקיפים הציעו אז שהאירוע הביא לירידה בערך הביטקוין, אם כי עקב גודלו הקטן יחסית של האתר טענה זו אינה מבוססת, מה גם שאותה ירידה אירעה במקביל למכירת חיסול נרחבת יותר שבאה בעקבות דו"ח של הוול סטריט ג'ורנל, לפיו הרגולטור האמריקאי חוקר מניפולציית מחירים בארבעה אתרי המרה מרכזיים.

בהמשך קיבלו הביטקוין והאת'ריום דחיפה חיובית, לאחר שנציבות הבטחונות וההמרה האמריקאית אמרה שאינם יכולים להוות בטחונות, אך גם שרוב הצעות המטבע הראשוניות כן יכולות להיחשב כבטחונות, וייכנסו לפיקוח הרגולטורי של הנציבות ושל מספר חוקי בטחונות רלוונטים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות