אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית הכלים הסניטאריים חמת שוקלת לגייס 42 מיליון שקל צילום: יואב פרידלנד

יצרנית הכלים הסניטאריים חמת שוקלת לגייס 42 מיליון שקל

החברה בוחנת להנפיק כ-10% מהון המניות שלה ולגייס לפי שער של 12.3 שקלים - דיסקאונט של 5% על מחיר המניה

20.06.2018, 12:44 | חזי שטרנליכט

קבוצת חמת העוסקת בייצור, יבוא ושיווק של מוצרים לחדרי אמבטיה, שוקלת לצאת לגיוס מניות בשוק ההון. החברה הודיעה הבוקר (ד') כי היא בוחנת להנפיק כ-10% מהון המניות שלה ולגייס לפי שער של 12.3 שקלים, מדובר בסכום המוערך בהיקף של כ-42 מיליון שקלים מהציבור. חמת נשלטת על ידי איש העסקים יואב גולן, העומד בראש קבוצת ניאור אחזקות. גולן מחזיק בכ-61.2% מההון המניות של חמת, טרם ביצוע ההנפקה לציבור.

קראו עוד בכלכליסט

בשוק ההון לא מגיבים בחיוב להודעת החברה, שכן השער שלפיו מתכננת חמת לגייס את הסכום נמוך בכ-4.8% מהשער שבו פתחה המניה את המסחר הבוקר בתל אביב. במהלך המסחר בבורסה שלחו המשקיעים את מחיר המניה לירידה של כ-1.8%. במחיר זה מגולם לחמת שווי שוק של כ-398.4 מיליון שקל.

חמת סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם אשראי בהתחייבויות השוטפות שלה בהיקף של 265.7 מיליון שקל מהבנקים, עלייה של 85% ביחס להיקף האשראי מהבנקים ברבעון הראשון של 2017. עם זאת, בטווח ארוך, כלומר ההתחייבויות הלא שוטפות של החברה, "נקיות למדי". אין לחברה אשראי ארוך טווח מהבנקים ואף אין לה שום סדרה של אגרות חוב הנסחרת בבורסה. סך ההחייבויות הלא שוטפות של החברה עומד על 29.5 מיליון שקל, בעוד ההון העצמי של החברה נאמד בכ-153.8 מיליון שקל.

בחמת הדגישו כי הנפקת המניות מותנית בקבלת היתרים ואישורים שכוללים את אישור הבורסה וגם את אישור הדירקטוריון שלה. מבנה ההנפקה המדובר, וגם העיתוי שלה, טרם נקבע באופן סופי. בנוסף העריכה החברה כי לא תבצע חלוקת דיבידנד במהלך 2018, לאור תוכניות ההשקעה ותוכניותיה העסקיות של החברה.

העסקה האחרונה המדוברת של חמת היתה רכישת חברת המוצרים והקרמיקה לחדרי האמבטיות – חזי בנק. הרווח הנקי של חמת ב-2017 הסתכם בכ-32 מיליון שקל, ואם משקללים אותו עם תוצאות חזי בנק, לפי נתוני הפרופורמה מקבלים רווח של 48 מיליון שקל לאותה השנה. חמת פרסמה מוקדם יותר השבוע מצגת שמציגה את פעילותה. החברה החלה לפעול בשנת 1944 ונרשמה למסחר ב-1993. לחמת מעל ל-1500 לקוחות והיא מעסיקה כ-600 עובדים.

רועי רגרמן מנכ"ל חמת, צילום: יואב פרידלנד רועי רגרמן מנכ"ל חמת | צילום: יואב פרידלנד רועי רגרמן מנכ"ל חמת, צילום: יואב פרידלנד

השקעה אחרת של החברה שבוצעה ביוני 2015 היתה בחברת מאניסה (manisa) בתורכיה. באותה שנה החל מיזם משותף עם שותף תורכי להקמת מפעל מתקדם לייצור של כלים סניטריים, שיפעל במקביל למפעל חרסה שבו מחזיקה החברה בארץ. הקמת המפעל החלה באוקטובר 2016 והוא צפוי להתחיל לפעול ברבעון האחרון השנה (2018). כושר הייצור הראשוני שלו מוערך בין 300 ל-400 אלף כלים סניטריים בשנה, בעוד שמפעל חרסה מייצר כ-250 אלף כלים כאלה. כושר הייצור הסופי של המפעל התורכי אמור להגיע ל-600 אלף כלים סניטריים בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות