אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי המחשוב של הבנק הבינלאומי הפסיקו בצהריים את עבודתם צילום: אוראל כהן

עובדי המחשוב של הבנק הבינלאומי הפסיקו בצהריים את עבודתם

זאת על רקע סחבת לטענתם במשא ומתן של ההנהלה מולם. במתף מוכרז סכסוך עבודה זה חודש ימים, עליו הכריזה ההסתדרות. הוועד: "מבחינתנו זה קרב על הבית". ההנהלה: "מדובר במהלכים שאינם מוצדקים"

20.06.2018, 15:19 | רעות שפיגלמן

כ-550 עובדי חברת המחשוב (מתף) של הבנק הבינלאומי הפסיקו היום (ד') את יום עבודתם כמה שעות מוקדם מהרגיל. במתף מוכרז סכסוך עבודה מזה כחודש ימים עליו הכריזה ההסתדרות. הרקע לסכסוך הוא לטענת העובדים כי ההנהלה מבצעת במכוון סחבת ממושכת במשא ומתן מולם, שמטרתו לחתום על הסכם עבודה ראשון בין הצדדים.

במרץ בשנה שעברה התאגדו עובדי חברת המחשוב והחלו לנהל משא ומתן לחתימה על הסכם, כאשר מעל שנה חלפה וטרם נחתם הסכם שכזה. רצונם של העובדים לחתימה על הסכם הגיע כמה חודשים לאחר שהבנק הגדיר מול הפיקוח על הבנקים מתווה רב-שנתי להתייעלות, בדומה לבנקים האחרים.

עובדי חברת המחשוב מהווים כ-12% מעובדי הקבוצה. מהוועד נמסר בתגובה להפסקה הפתאומית של העבודה היום כי: "ההנהלה מצהירה שבכוונתה לצמצם את מספר העובדים בחברה ולהביא עובדים חיצוניים. מבחינתנו זה קרב על הבית. זהו צעד ארגוני ראשון ואנחנו נחריף את הצעדים ככל שנידרש עד שההנהלה תבין את המסר: אי אפשר להחליף את עובדי מתף. אנחנו דורשים מההנהלה לנהל משא ומתן ענייני, לתגמל את העובדים כראוי ולהפסיק את הפגיעה בזכויותיהם״.

סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: עמית שעל סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי | צילום: עמית שעל סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי, צילום: עמית שעל

מתף מספקת ומתפעלת את כלל טכנולוגית המידע, המחשוב, התקשורת ואבטחת המידע לכל הבנקים בקבוצת הבינלאומי: הבנק הבינלאומי, בנק אוצר החייל, בנק מסד, יו-בנק ובנק פאג"י. החברה פועלת מסביב לשעון ואמונה על המערכות הקריטיות ביותר הנדרשות לצורך תפקודם התקין של כלל הבנקים בקבוצה, על כל יחידותיהם וסניפיהם.

ביום ראשון הקרוב צפויה להתקיים ישיבת מו"מ בין הוועד לבין יוסי לוי, סמנכ"ל משאבים של קבוצת הבינלאומי. מחר צפויים העובדים לשוב לעבודה סדירה.

תגובת הבנק הבינלאומי והנהלת מתף : "הבנק והנהלת מתף הכירו מיידית בנציגות ההסתדרות ומאז מתנהל מו"מ ענייני במטרה לחתום הסכם עבודה ראשוני. מו"מ כזה בדרך כלל, מניסיון בחברות אחרות, לוקח זמן רב. נציין עוד כי העובדים במתף קבלו לאחרונה העלאת שכר ושכרם גבוה מהממוצע במקצועות המחשוב במערכת הפיננסית. לנוכח כל זה מדובר במהלכים שאינם מוצדקים. כך או כך השירותים המחישוביים פועלים כסדרם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות