אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי מגיב לטראמפ: מטיל מכסים על מוצרים אמריקאיים ב-2.8 מיליארד יורו צילום: גטי אימג'ס

האיחוד האירופי מגיב לטראמפ: מטיל מכסים על מוצרים אמריקאיים ב-2.8 מיליארד יורו

נציבת הסחר האירופית: "ההחלטה החד צדדית והלא מוצדקת של נשיא ארה"ב להטיל מכסים על פלדה ואלומיניום הותירה אותנו חסרי ברירות"; היא ציינה כי האיחוד יסיר את המכסים אם ארה"ב תנקוט צעד דומה

20.06.2018, 17:30 | שירות כלכליסט

האיחוד האירופי יחל ביום שישי לגבות מיסי יבוא של 25% על מגוון מוצרים מתוצרת ארה"ב, בתגובה למכסים האמריקאיים על פלדה ואלומיניום שהוטלו מוקדם יותר החודש - כך הודיעה היום הנציבות האירופית בבריסל.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך מעמיק את סכסוך הסחר, שעלול להסלים לכדי מלחמת סחר בהיקף מלא, במיוחד אם נשיא ארה"ב טראמפ ימשיך ויפגע ביצרניות מכוניות אירופיות.

הנציבות אימצה רשמית חוק לפיו יוטלו מסים על מוצרים מתוצרת אמריקאית בשווי של 2.8 מיליארד יורו, כולל מוצרי פלדה ואלומיניום, מוצרי חקלאות כמו תירס מתוק ובוטנים, בורבון, מכנסי ג'ינס ואופנועים.

"אנחנו לא רוצים להימצא בעמדה הזאת", אמרה נציבת הסחר האירופית ססיליה מלמסטרום, בהצהרה שפרסמה, והוסיפה כי ההחלטה "החד צדדית והלא מוצדקת" של ארה"ב הותירה את האיחוד האירופי חסר ברירות.

דונלד טראמפ ואנגלה מרקל, צילום: גטי אימג דונלד טראמפ ואנגלה מרקל | צילום: גטי אימג'ס דונלד טראמפ ואנגלה מרקל, צילום: גטי אימג

היא כינתה את התגובה האירופאית "פרופורציונלית" וכזאת שעולה בקנה אחד עם חוקי ארגון הסחר העולמי, ואמרה שהמכסים החדשים יוסרו אם ארה"ב תסיר את המכסים שהטילה על פלדה ואלומיניום. הפלדה והאלומיניום תוצרת אירופה עומדים כעת בפני מכסים בהיקף של 6.4 מיליארד יורו בארה"ב.

טראמפ הטיל מכסים של 25% על פלדה ו-10% על אלומיניום שמקורם בקנדה, מקסיקו והאיחוד האירופי בתחילת החודש, והביא לסופם של הפטורים שמדינות אלה קיבלו מאז תחילת מרץ.

קנדה הודיעה כי תטיל מכסים משלה על מוצרים אמריקאים בשווי 12.5 מיליארד דולר החל ב-1 ביולי, ומקסיקו הטילה מכסים על תוצרת אמריקאית, החל מפלדה ועד מוצרי בשר חזיר ובורבון, כבר לפני שבועיים.

כמה מהמוצרים עליהם יוטלו המכסים הם כאלה שמיוצרים במדינות רפובליקניות, שנציגיהן ינסו לשמור על שליטתם בשני בתי הנבחרים בבחירות שיערכו בנובמבר. האיחוד מחזיק באפשרות להטיל מכסים נוספים של 10% עד 50% על מוצרים נוספים בהיקף של 3.6 מיליארד יורו בשלוש השנים הקרובות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות