אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלחץ המוסדיים: הולמס פלייס שינתה את תנאי האופציות צילום: גיא אסייאג

בלחץ המוסדיים: הולמס פלייס שינתה את תנאי האופציות

בעקבות דרישה מבית ההשקעות אלטשולר שחם, רשת מועדוני הכושר תעלה את מחיר המימוש של האופציות של המנכ"לית קרן שתוי. במקביל, החברה הגדילה את מספר האופציות שתקבל שתוי, כך שגודל ההטבה שלה יישאר זהה: כ־812 אלף שקל

21.06.2018, 07:38 | חזי שטרנליכט

הולמס פלייס מציגה: כך נענים לדרישות הגופים מוסדיים להקטין את האופציות למנכ"לית בלי באמת להקטין אותן.

קראו עוד בכלכליסט

לחץ שהפעיל בתחילת השבוע בית ההשקעות אלטשולר שחם על רשת מועדוני הכושר הולמס פלייס הוביל לשינוי בתנאי האופציות שיוקצו למנכ"לית קרן שתוי. בעקבות הלחץ, הרשת תקשיח את מנגנון מימוש האופציות של שתוי ותעלה את מחיר המימוש שלהן. אלא שבמקביל, החברה מגדילה את מספר האופציות שמוענקות לשתוי בכ־11%, ובכך משמרת בדיוק את היקף ההטבה הניתן לה, המוערך ב־812 אלף שקל.

מנכ"לית הולמס פלייס קרן שתוי, צילום: עמית שעל מנכ"לית הולמס פלייס קרן שתוי | צילום: עמית שעל מנכ"לית הולמס פלייס קרן שתוי, צילום: עמית שעל

ההצעה המקורית לתוכנית האופציות לשתוי, שבעלי המניות היו אמורים להצביע עליה ושעליה דיווחה החברה ב־23 במאי, עמדה על מחיר מימוש של 3.673 שקלים. בעקבות דרישת אלטשולר שחם, מחיר המימוש יעלה לחלופה הגבוהה מבין שלוש הבאת: מחיר המניה בהנפקה - 4.06 שקלים; ממוצע שערי הנעילה של המניה במשך 30 יום לפני אסיפת בעלי המניות בתוספת של 5%; או מחיר הנעילה של המניה ערב כינוס האסיפה הכללית.

ל"כלכליסט" נודע כי אתמול (ד') פרסמה אנטרופי, חברת הייעוץ המייעצת למוסדיים, ניתוח כלכלי המביע תמיכה בשינויים באופציות לשתוי.

הלחץ מצד המוסדיים הגיע בעקבות ירידה חדה במניית הולמס פלייס. מאז הנפקתה בחודש מאי ועד אתמול בתום המסחר, ירדה המניה בכ־13.8%.

תוכנית האופציות בחברה אושרה בדצמבר האחרון ונכללה בתשקיף ההנפקה. בהמשך אישרו ועדות התגמול והדירקטוריון הקצאה של עד 4 מיליון אופציות, שמהוות 5.08% ממניות הולמס פלייס בדילול מלא.

אלטשולר שחם הוא הגוף המוסדי בעל שיעור ההחזקות הגדול ביותר בהולמס פלייס כיום, עם כ־20.6%. בית ההשקעות שני בהיקפי ההחזקה רק לבעלי השליטה, חברת גרין לנטרן של ריצ'י האנטר, שמחזיקה בכ־25.5%. אחריה ניצבות רשת הולמס פלייס העולמית, שמחזיקה בכ־19.9%, ובנק הפועלים, שמחזיק דרך פועלים ונצ'רס בכ־11.5% מהון המניות של הולמס פלייס. בעל מניות בולט נוסף הוא איש העסקים מוטי בן משה, המחזיק דרך חברת אקסטרה אחזקות ישראל בכ־9.6% מהון המניות של החברה.

הולמס פלייס פרסמה ביום שני האחרון זימון מתוקן לאסיפת בעלי המניות שלה שתתכנס ביום רביעי הבא. מהזימון המתוקן עולה כי ביום ראשון השבוע דרש אלטשולר שחם מהולמס פלייס לתקן את תנאי האופציות ואת כמות האופציות שהוענקו לשתוי. בעקבות פניית בית ההשקעות, דירקטוריון החברה וועדת התגמול התכנסו עוד באותו יום ובהמשך היום הודיעה החברה לבורסה על תיקון תנאי האופציות של המנכ"לית.

כאמור, התיקון כלל הגדלה של כמות האופציות שיינתנו למנכ"לית שתוי, במקביל להקשחת תנאי המימוש שלהן. אסיפת בעלי המניות תתבקש לאשר לשתוי 779 אלף אופציות, במקום 700 אלף בהסכם המקורי.

לפי התיקון, האופציות לשאר העובדים יישחקו, ובמקום 2.605 מיליון אופציות יינתנו רק 2.567 מיליון. לפי החברה, הסיבה לשחיקה היא מחיקת אחד העובדים שהיו זכאים לאופציות.

מעבר לשתוי, 13 נושאי משרה בכירים זכאים יחדיו ל־997.5 אלף אופציות ולא חל כל שינוי בתנאים הרלוונטיים עבורם. ל־41 מנהלי מועדונים ומנהלים במטה החברה תהיה זכאות לעוד 1.57 מיליון אופציות ביחד. נושא הקצאת האופציות למנהלי המועדונים ברשת נחשב לקרוב במיוחד לליבה של המנכ"לית שתוי שאמרה במספר הזדמנויות כי מדובר בדרך לתגמול ותמרוץ העובדים שהיתה חשובה לה.

ככלל, בשוק ההון נוטים לראות בחיוב את תפיסת המנכ"לית שתוי ובעין יפה את מדיניות האופציות שמקדמת הולס פלייס, שכן היא נחשב לנדיבה יחסית לעובדים בדרגים זוטרים יחסית.

עלות שכרה של שתוי ב־2017, לפי הדו"ח השנתי של הולמס פלייס, הסתכם ב־1.06 מיליון שקל. לפי הדו"חות, שתוי זכאית לשכר חודשי של 65 אלף שקל, בנוסף לרכב וטלפון סלולרי ובונוס שנתי משתנה בהתאם לביצועי החברה.

בכנס שוק ההון של "כלכליסט" שנערך בשבוע שעבר התייחסה שתוי לתנאי העסקתה. "אני לא נהנית משכר כל כך גבוה", אמרה. "אנחנו לא חברה שמשלמת הון עתק למנהלים. לאחרונה חילקנו אופציות והיה לי חשוב לחלק אותן גם למנהלי המועדונים, שמנהלים את הביזנס ובסוף פוגשים את חברי המועדון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות