אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס של 6.7 מיליון שקל לטמפו בשל אי עמידה ביעדי המיחזור צילום: אוראל כהן

קנס של 6.7 מיליון שקל לטמפו בשל אי עמידה ביעדי המיחזור

מדובר בחלק מתוך קנסות בסך 48 מיליון שקל עליהם הכריז המשרד להגנת הסביבה בשבוע שעבר. הקנס ניתן על אי עמידה ביעדי המיחזור ב-2016, אך על פי נתונים לא סופיים גם בשנת 2017 לא עמדה החברה ביעדים

21.06.2018, 08:57 | נורית קדוש

המשרד להגנת הסביבה קנס את חברת המשקאות טמפו ב-6.7 מיליון שקל, זאת בשל אי עמידה ביעדי מיחזור. מדובר בחלק אחד מקנסות של 48 מיליון שקל עליהם הודיע המשרד בחודש שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

הקנס של טמפו ניתן על אי עמידה ביעדי איסוף בשנת 2016. למרות אי העמידה ביעדי איסוף מיכלי המשקה הגדולים, החליט השר להגנת הסביבה זאב אלקין שלא להרחיב את חוק הפקדון ולהסתפק בקנס על חברות המשקאות. אי העמידה ביעדי האיסוף נחשפה בממצאי דו"ח ועדת בדיקה חיצוני העלו כי בניגוד לדיווח שהעביר לפיו אסף 60.4% ממיכלי המשקה הגדולים, בפועל אסף תאגיד המיחזור אל"ה שבבעלות חברות המשקאות הגדולות ובראשן החברה המרכזית (קוקה קולה ישראל), רק 44% מהבקבוקים הגדולים (1.5 ליטר ומעלה). מדובר בכמות הפחותה ב- 27% מהדיווח שהעביר.

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין השר להגנת הסביבה, זאב אלקין השר להגנת הסביבה, זאב אלקין

לטענת המשרד, אי העמידה ביעדי האיסוף נמשכת ועל פי נתונים לא סופיים שבידי המשרד להגנת הסביבה ל-2017 עמד היקף האיסוף של המיכלים הגדולים על כ-52% בלבד.

אלא שאי העמידה ביעדים, לא צפויה להוביל בהמשך להרחבת החוק, כי אם להוות צעד בדרכו של השר אלקין להכפיף את איסוף בקבוקי המשקה הגדולים לחוק האריזות. אלקין הסביר כי ההחלטה שלא להרחיב את החוק מבוססת על הרצון להמנע מהשטת דמי הפקדון על הציבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
האם כדאי לי להפסיק למחזר ?
בבית אני אוסף כל פיסת נייר לשקית ומעביר למיכל הכחול כשאני רואה בקבוק או עיתון זרוקים אני אוסף ומעביר למיחזור אבל עכשיו - במחשבה שנייה אולי כדאי לא להעביר את הבקבוקים הגדולים למיחזוראם לא נמחזר בקבוקים גדולים יקרה אחת מהשתיים: 1 החברות השרלטניות ישלמו קנסות גדולים יותר 2 השר יביא לחקיקה שתחייב תשלום גם על בקבוקים גדולים - נניח 30 אגורות וזה אכן ישפר פלאים את מצב המיחזור וגם יתרום לצמצום פערים ( עניים רבים יאספו יותר בקבוקים ויקבלו תשלום )
ממחזר כפייתי  |  21.06.18
לכל התגובות