אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכונת עיר ימים בנתניה משנה את חוקי המשחק בנדל"ן באזור השרון הדמיה: VIEWPOINT

שכונת עיר ימים בנתניה משנה את חוקי המשחק בנדל"ן באזור השרון

שכונת עיר ימים הפכה בשנים האחרונות לשכונה היוקרתית והמבוקשת ביותר בשרון, בעיקר בזכות השילוב בין המיקום, התכנון העירוני והפרויקטים הנבנים בה. השכונה אף עקפה לאחרונה את שכונת רמת פולג שנחשבה עד לפני מספר שנים למועדפת באזור

21.06.2018, 10:14 | בשיתוף: גינדי החזקות
בדקנו מה גורם להצלחה ואילו עסקאות אטרקטיביות ניתן להשיג בשכונה.

למי שעדיין לא מכיר, שכונת עיר ימים ממוקמת על חוף פולג, מרחק של מטרים ספורים מקניון עיר ימים ומחוף הים וגובלת בצפונה עם שמורת האירוסים. בשכונה יתגוררו כ- 4500 משפחות בתום הבנייה בה, שתכלול כ- 60 בניינים.

סיור בשכונה ועיון בתכניות הפיתוח שלה עשוי להעניק תשובה לשאלה מדוע היא נהנית מאטרקטיביות מתמשכת: בלב השכונה נבנה בימים אלה פארק רחב ידיים כ-70 דונם בגודלו, שיהווה את נקודת המפגש של כל תושבי השכונה ויאפשר גישה רגלית קצרה ובטוחה לחוף הים.

תושבי השכונה נהנים גם מגישה מהירה, ברגל לקניון עיר ימים ובמקביל נסללים שבילים עיליים ותת קרקעיים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, שיאפשרו גישה נוחה ובטוחה מהשכונה, לקניון, לחוף הים ולשמורת האיריסים. השבילים יצוידו במערכות חכמות לניטור התנועה, לתאורה ירוקה ולשמירה על ביטחונם של המשתמשים בהם.

שמורת האירוסים – פוטנציאל תשואה עם ערך מוסף

עם זאת, תכנון עירוני מודרני ונגיש ניתן למצוא בחלק מהשכונות החדשות בישראל, אבל לעיר ימים יש יתרון משמעותי נוסף והוא הגבול שהיא חולקת עם שמורת האירוסים. השמורה משתרעת על מאות דונמים, ומהווה ריאה ירוקה ותכולה עוצרת נשימה בכל ימות השנה. הסמיכות לשמורה מאפשרת ניהול סגנון חיים פעיל המשלב טיולים רגליים, פיקניקים ואת כל החומרים שמייצרים זיכרונות משפחתיים אהובים.

אבל, שמורת טבע זה לא רק נוסטלגיה, זה גם תעודת ביטוח בפני נוף ובנייה. הימצאותה של השכונה דרומית מערבית לשכונה מבטיחה שלא תהיה בניה נוספת שתסתיר את הנוף והבריזה, דבר לו השלכות משמעותיות על השאת הערך של הדירה, במיוחד בעידן בו האפשרות לגור בסמיכות לחוף בישראל, הולכת ומצטמצמת באופן מהותי.

עיר ימים מובילה את רמות הביקושים בשרון

"כאשר מדברים על מה שקורה בעיר ימים בנתניה, קיימות שתי נקודות ייחוס משמעותיות: הראשונה העיר נתניה עצמה, והשנייה שכונת רמת פולג הסמוכה לה, שנהנית גם היא ממעמד של שכונה יוקרתית ונחשקת" אומר אוהד דנוס – מומחה נדל"ן ונשיא לשכת שמאי המקרקעין היוצא, ומוסיף: רמת המחירים בשכונה עלתה באופן משמעותי בחמש השנים האחרונות, באופן זהה לעליות המחירים ביתר חלקי העיר נתניה. עליה זו ממחישה את רמת האטרקטיביות של השכונה ואת הביקושים לדירות בה.

כאשר מסתכלים על רמות המחירים ברמת פולג, הנהנית ממיקום דומה, רואים כי עיר ימים נהנית מרמת מחירים גבוהה משמעותית מרמת פולג – בעוד שרמת המחירים הממוצעת למ"ר ברמת פולג עומדת על כ- 18 אלף שקלים למ"ר, הרי שבעיר ימים היא עומדת על כ- 21 אלף שקלים למ"ר. ניתן להסביר את ההבדל ברמות המחירים בשני הבדלים משמעותיים:

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחצו כאן >>

 

 , הדמיה: VIEWPOINT הדמיה: VIEWPOINT  , הדמיה: VIEWPOINT

התכנון השכונתי של עיר ימים הוא תכנון מודרני, המשלב חיי משפחה, קהילה, ספורט ופנאי, והכל בנגישות נוחה ובטוחה: תושבי השכונה יכולים ללכת ברגל לחוף הים, לשמורת האירוסים ולקניון. עקרון ההליכות – Walkability באנגלית, מהווה יתרון משמעותי בעיני משפחות המעוניינות בשכונה.

היתרון השני הוא הפרויקטים עצמם בשכונה: אין חולק כי הפרויקטים הנבנים בשכונת עיר ימים הם פרויקטים יוקרתיים המשלבים דירות מעוצבות ומודרניות, מגדלים מתוכננים לעילא ולעילא, שירותי דיירים החל ממועדון דיירים וכלה בחדר כושר ובריכה, ופיתוח סביבתי מוריק.

כל אלה נחשבים כיתרון מהותי בעיני הרוכשים, מה גם שאנו עדים לעזיבה של משפחות את הבתים הפרטיים ברמת פולג ומעבר למגדלים בעיר ימים, בשל היתרונות שפירטנו. סביר להניח כי ככל שעבודות הפיתוח בשכונה יתקדמו, ויותר פרויקטים בה יאוכלסו, אנו נראה המשך במגמת עליות המחירים

גינדי עולים על הגל בעיר ימים

כדי להבין איך כל הדברים שאמרנו הופכים למציאות בשטח, קפצנו לביקור בפרויקט גינדי WAVE בעיר ימים. הפרויקט מבית גינדי החזקות, ממוקם בקצה הצפוני של הפארק בשכונת עיר ימים ומאפשר לדייריו גישה נוחה וישירה לחוף הים, בשבילים עיליים ותת קרקעיים, לשמורת האירוסים וכמובן לקניון עיר ימים. יתר על כן, דיירי הפרויקט נהנים לא רק מהנוף לים, לשמורה ולפארק, ומהגישה, אלא גם ממערכת החינוך המצטיינת בשכונה.

עו"ד רוני טננבאום, סמנכ"לית השיווק של גינדי מספרת "אנחנו יכולים לזהות שני קהלי יעד שמגיעים אלינו לפרויקט: קהל היעד הראשון הוא זוגות בוגרים שעוזבים בתים פרטיים בנתניה ובשרון, לטובת סגנון חיים של חופשה בבית. הם מזהים את ההזדמנות ליהנות ממגורים יוקרתיים בפרויקטים מפנקים במיוחד, על חוף הים ובנגישות שיא לכל מה שהם אוהבים לעשות.

קהל היעד השני הוא משפחות של משפרי דיור שרוצים להתגורר בשכונה לא רק בשל המיקום והשירותים העירוניים שלה, אלא בעיקר בזכות חוויית המגורים המאפשרת סגנון חיים פעיל ובריא, המשלב דירה מפנקת, עם הזדמנות לבלות בחוץ: בפארק, בקניון או בחוף הים, מבלי לבזבז זמן יקר על נסיעות".

עסקה משתלמת = תכנון נכון + תנאים אטרקטיביים + פוטנציאל השאת רווח משמעותי

טננבאום מסכמת ואומרת – אנחנו עדים לשני תהליכים מהותיים בשכונת עיר ימים: הראשון הוא ההידלדלות בעתודות הבנייה בשכונה. סביר להניח שתוך כארבע שנים, השכונה תהיה מושלמת, כלומר לא יהיו בה פרויקטים בבניה או בשיווק.

התהליך השני, והמשמעותי באותה המידה, הוא הפיתוח הסביבתי בשכונה: הפארק רחב הידיים נמצא בפיתוח מואץ, השבילים להולכי הרגל גם הם בביצוע ולכן, עם השלמת הבניה בשכונה, תושביה יוכלו ליהנות מכל העולמות: קרבת אפס לים, סמיכות לקניון וסגנון חיים פעיל ובריא.

במבט לעתיד, אנו מעריכים שעם השלמת הבנייה בעיר ימים, לצד הפיתוח הסביבתי, אנו נראה עליה נוספת של 20-30% במחירי הדירות, כנהוג בשכונות המגיעות לאכלוס מלא ומיצוי של כל עתודות הקרקע.

הלקוחות מגיעים למתחם המכירות היום עם שתי מוטיבציות משמעותיות לסגור עסקאות. הראשונה היא ההבנה ששום דבר טוב לא יצא מלשבת על הגדר בשוק הנדל"ן הישראלי, והשנייה היא הרצון לסגור עסקה שהיא העסקה הכי אטרקטיבית בשוק גם ביחס למחירים היום וגם ביחס לפוטנציאל עליית ערך שקיים בשכונה.

קונים היום, מאכלסים בעוד שנתיים, משלמים בעוד שבע שנים

אנו, כיזמים, רוצים לנצל את שתי המוטיבציות האלה כדי לאפשר ללקוחות שלנו ליהנות מעסקאות אטרקטיביות להן הם מצפים, ולכן יצאנו במבצע מיוחד למלאי הנותר, לפיו הרוכשים יהנו ממחיר אטרקטיבי של החל מ- 1,690,000 ₪ והיתרה לתשלום בעוד שבע שנים ממועד החתימה על העסקה. למעשה מדובר בהזדמנות למשפרי דיור לרכוש דירה חדשה במחיר כדאי במיוחד, מבלי להיות בלחץ של זמנים בכל הנוגע למכירת הדירה הנוכחית. רוכשי דירה ראשונה גם הם יכולים ליהנות מהשבחה חסרת תקדים על הדירה הראשונה שלהם.

ובל נשכח עוד הזדמנות חסרת תקדים – אכלוס הפרויקט צפוי בעוד כשנתיים, מה שאומר שניתן לרכוש דירה בפרויקט, להיכנס אליה ולהתחיל לשלם לאחר חמש שנות מגורים.

מדובר במכשיר פיננסי ייחודי שאין כמותו לאף יזם, המאפשר לשמר את היתרונות הנוכחיים בשוק ועדיין לאפשר לרוכש ליהנות מעליה משמעותית בערך הדירה עם השלמת הפרויקט עצמו ועבודות הפיתוח בשכונה המתקיימות במקביל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מקום מדהים
כתושב צפון שעבר לעיר ימים אני יכול לומר שהמקום מדהים ואני מרגיש בחופשה כל יום. אני לא חושב שיש עוד מקום כזה בישראל. נגישות לכל דבר במרחק הליכה ובסטייל שאין כמוהו. בימים אלה מקימים מתחם בילוי שנקרא Piano (שווה לראות ביו טיוב) הקניון, גנים, בתי ספר ומרכזי קניות, הים הכל מסביב לבית! מבחינתי גן עדן. מסכים שמי שעובד בתל אביב וצריך להגיע לעבודה בשעות 8 או 9 בבוקר נמצא בבעיה כי עד 10:30 הפקקים בכביש החוף לא משתחררים לא ידוע אם הפרוייקט כביש החוף יעזור במשהו אבל מבטיחים לעתיד טוב עד אז חלופה כמו רכבת.
משה  |  09.07.18
לכל התגובות